LG, Android ve iOS Uyumlu İlk Akıllı Ampulünü Duyurdu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Teknoloji dünyasında yaşanan baş döndürücü gelişim, ev ve ofisimizin dört bir yanını akıllı cihazlarla donattı. Mobil dünyasında yaşanan inanılmaz gelişimin yanında akıllı saat, gözlük, ev aletleri, ofis malzemeleri derken; şimdi ise mekanımızı aydınlatan ampuller akıllandı. Teknoloji dünyasının öncü markalarından Güney Kore merkezli LG, Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumlu çalışan ilk akıllı ampul ürününü resmen duyurdu.

teknik destek

LG, akıllı ampul kontrolü için uygulama mağazalarında LG Smart Lighting uygulamasını kullanıcılara sunmuş durumda. Android 4.3 ve iOS 6.0 üzeri işletim sistemleriyle çalışan akıllı ampul, söz konusu uygulama sayesinde açıp kapatılabilecek. Ampullerde parlaklık kontrolü de mevcut ve kullanıcı günün istediği saatinde ampulü dilediği parlaklık seviyesine getirebilecek.

Ampulde mevcut olan yazılım özellikleri sadece bunlarla sınırlı değil. Akıllı ampullerde güvenlik tedbirleri de mevcut. LG Smart LED Bulb olarak isimlendirilen cihaz hırsızlık olaylarına karşı kullanıcının ayarladığı belirli saatlerde otomatik olarak yanabilecek.

Şu an için sadece Android cihazlar tarafından çalıştığı tespit edilen akıllı ampul, oyun/parti modu aktif hale getirildiğinde çalınan müziğin temposuna ayak uydurarak keyifli bir ışık ortamı ya da dans pisti oluşturabiliyor. Amerika’da satışa sunulan  LG Smart Bulb  için belirlen fiyat ise 32 dolar. Söz konusu fiyat yüksek olabilir ancak, cihazın düşük voltajda çalışması, LED ışık yayması ve 10 yıllık bir kullanım ömrüne sahip olduğunu hatırlatmakta yarar var.

kaynak: androidheadlines

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!