LG, Android Silver Projesi için Snapdragon 810 İşlemcili Bir Telefon Geliştiriyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Saatler önce @evleaks, Nexus 6 diye bir akılı telefonun olmadığını ve Nexus programına veda edildiğini açıklamıştı. Google her ne kadar Nexus telefon programını rafa kaldıracak olsa da yine @evleaks’in iddiasına göre Android Silver projesini başlatacak.

teknik destek

Önümüzdeki yılın başlarında hayata geçirilmesi beklenen Android Silver projesi kapsamında mobil dünyasına üst sınıf akıllı telefonlar sunulacak. Detayları henüz net bir şekilde bilinmeyen Android Silver projesine LG ve Motorola’nın katılmak konusunda bir hayli istekli oldukları, HTC ve Samsung’un ise temkinli davrandıkları iddia ediliyor.

Yılın ikinci yarısında proje hakkında daha fazla detayın gün yüzüne çıkması beklenirken, Evleaks LG’nin Android Silver programına dahil edileceği telefona ilişkin ilk bilgileri sunmaya başladı. Nexus 5’in halefi olarak değerlendirilen akıllı telefon Qualcomm’un 64-bit destekli yongaları arasında bulunan Snapdragon 810 MSM8994 işlemcisine sahip olacak. Proje için geliştirilen akıllı telefonun Amerikalı operatör Sprint için beklendiği bilgisi de veriliyor. Ancak söz konusu modelin uluslararası aranada boy göstereceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Google’ın Android üzerinde gücünü pekiştirmek için geliştirdiği Android Silver programı hakkında daha fazla sızıntının önümüzdeki süreçte ortaya çıkması bekleniyor.

kaynak: androidbeat

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!