LG Bazı Cihazlara Direkt Android 4.4 Güncellemesi Sunacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Aralık ayı içerisinde tepe modeli G2 için Android 4.4 KitKat güncellemesini Güney Kore’de başlatan LG, telefonun uluslararası versiyonu içinse güncelleme çalışmalarını sürdürüyor ve resmi kaynaklardan gelen haberlere göre mart döneminde dağıtıma sunulacak. Güney Kore kaynaklı gelen haberlerde LG’nin giriş ve orta seviyede konumlandırdığı pek çok model için Android 4.3 güncellemesini atlayarak cihazlara direkt Android 4.4’ü sunacağı belirtiliyor. Hatta bazı telefonlar Android 4.2’den Android 4.4’e geçiş yapacak.

teknik destek

LG Optimus F3, LG Optimus F6, LG G Pad 8.3, LG G Pro Lite, LG Optimus F7, LG Optimus L9 II, LG Optimus Vu II, LG Vu III ile henüz resmiyet kazanmamış olan LG-D315 ve LG LS740 modellerine direkt Android 4.4 güncellemesi sunulacak. Listede yer almayan ve Güney Koreli üreticinin 2012 yılı tepe modellerinden biri olan Optimus 4X HD ise elde eden bilgilere göre bundan sonraki süreçte resmi güncelleme desteğinden mahrum bırakılacak.Söz konusu telefon için son olarak Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi yayınlanmıştı.

Listede yer almayan LG G Pro‘da (Optimus) Android 4.4 güncellemesini alacak modellerden biri ancak takvime ilişkin detaylar bilinmiyor. Şu an için sadece telefonda ekrana çift tıklayarak uyku moduna alma ve aynı işlemle telefonu uyandırma işlevini gören Knock özelliği ile Quickwindow arayüzü güncelleme kapsamında telefona aktarılacak.

Güney Koreli üreticinin 2012’nin son çeyreğinde duyurusunu gerçekleştirdiği ve o dönem dünyanın en güçlü telefonu olma özelliğini gösteren Optimus G‘nin de akıbeti henüz bilinmiyor. LG’nin bu yönde de açıklama yapması bekleniyor.

kaynak: GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!