LG, Cam Ekranları Bırakıp, Tam Plastik Esnek OLED Ekranların Seri Üretimine Başlıyor!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen CES 2015 fuarında esnek ekrana sahip yeni ürünü G Flex 2’yi tanıtan LG, “gerçek esnek” P-OLED (plastik OLED) ekranların seri üretimine Haziran ayında başlayacağını duyurdu. Peki zaten G Flex 2’de bu ekranların üretimi yapılmamış mıydı?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

LG G Flex 2 ve Samsung Galaxy Note Edge her ne kadar esnek ekran gibi gözükse de, mevcuttaki esnek OLED ekranlardaki çok ince cam katmanının bulunması sebebiyle bükülmede bazı sınırlamaları bulunuyor. Ancak LG’nin son araştırmalarından sonra geliştirdiği, tamamen plastikten üretilen yeni ekranlar ikiye katlanacak çekilde esnekliğe sahip.

Bu teknolojiyle üretilecek olan ekranların esneklik ve bükülme imkanlarının yanı sıra, kırılmaya da dayanıklık olduğu söyleniyor. 60lm/W görüntüleme verimliliği, 75lm (807 nits) pik parlaklık çıkışı, 3000K renk sıcaklığı ve 85’in üzerindeki CRI değeriyle renk gösterim parametreleri pek iç açıcı olmasa da, LG’nin bu yeni teknolojisini nerede kullanacağı merak konusu.

Yakın gelecekte, ekranları çizilmeyen, kırılmayan ve hatta kendi kendini tamir eden materyallerden üretilmiş akıllı teknolojileri hepimiz kullanıyor olacağız.

LG-flexible-OLED-displays

LG-flexible-OLED-displays (1)

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak