LG, Çember Kılıfın Kapılarını Geliştiricilere Açtı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasında aksesuarların önemi gün geçtikçe artıyor. Hatta üreticiler telefon ya da tablet tanıtımı esnasında cihazın orijinal kılıf, mikrofon ya da farklı bir aksesuarını da görücüye çıkarıyor. Yakın zamanda HTC’nin M8 için geliştirdiği Dot View kılıf kullanıcıların dikkatini çeken aksesuarların başında gelirken; yine LG’nin G3 için tasarladığı ve telefonla birlikte satışa sunacağı beş farklı renkteki Çember Kılıf (QCircle) da sahip olduğu özelliklerle kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı.

teknik destek

Geçtiğimiz yıl LG G2 için duyurulan QuickWidows kılıftan daha gelişmiş özellikler sunan çember kılıfta adından da anlaşıldığı üzere yuvarlak bir ekran tasarımına gidildi. Kılıf kapalı konumdayken yuvarlak ekranda tarih, saat, sesli aramalar, mesaj, fotoğraf çekmek, müzik dinlemek ve sağlıkla ilgili içerikleri  kontrol etmek mümkün. Aynı zamanda kılıf kapatıldığında kilit ekrana bazı widget’lar atanabiliyor. Kablosuz şarj desteği de sunan çember kılıf LG G3 ile birlikte raflarda olacak ancak fiyat konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Şirket kılıfı henüz satışa sunmadı ancak kaynak kodlarını geliştiriciler için yayınladı. Daha önceki telefonlarda yer alan QPair, QSlide ve QRemote özelliklerin kaynak kodlarını  yayınlayan LG bu defa QCircle kılıfın SKD’sını geliştiricilerin yararlanması için LG Geliştiriciler sayfasından yayınlandı.

Yayınlanan kaynak kodları sayesinde kılıfta yer alan özellikleri önümüzdeki günlerde birçok özel ROM’da görebileceğiz. Aynı zamanda kılıfın işlevleri geliştiriciler tarafından daha ileri düzeye çıkarılabilir. Siz de bir geliştiriciyseniz çember kılıf için yayınlanan kaynak kodlarını BURADAN indirebilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!