LG Çocuklara Özel Konum Takip Bilekliği KizON’u Duyurdu

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

LG takılabilir aksesuarlar kategorisinde varlığını daha fazla hissettirmeye başladı. Güney Koreli üretici Android Wear işletim sistemli G Watch’ın ardından bu defa çocuklar için tasarladığı KizON adlı yeni bir giyilebilir cihaz duyurdu. KizON adlı bileklik ilkokul ve okul öncesi çocukların konumunu tespit etmek için tasarlandı. Kizon bileklik GPS ve Wi-Fi bağlantılarını kullanarak akıllı telefon ya da tablete konum bilgisi aktarıyor. Bu sayede ebeveynler çocuklarının konumunu eş zamanlı takip edebiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kizon bileklik her ne kadar çocuklar için tasarlanan bir cihaz olsa da, alıcıları ebeveynler olacak. Çocuklarının konumunu sürekli takip etmek isteyen anne-babalar için iyi alternatif oluşturan KizON ’da ayrıca doğrudan arama işlemi de gerçekleşiyor. Cihazın üzerinde yer alan fiziksel butona tıklayarak daha önce tanımlı telefon numarası 3G bağlantısı üzerinden aranabiliyor.

Yine önceden tanımlı numaradan arama alan bileklikte çocuk 10 saniye içerisinde gelen aramayı yanıtlamadığı takdirde ortam sesi karşıdan arayan anne ya da babaya dinletiliyor. Yetişkinler ayrıca cihazlarını ayarlayarak gün boyunca belirli aralıklarla yer hatırlatma bilgisine ulaşabiliyor. Cihazda pil ömrü %25’in altına düştüğünde de ebeveynler durumdan haberdar ediliyor.

KizON ’un teknik özellikleri; 64MB RAM, 400mAh kapasiteli pil (36 saat kullanım süresi), %25 pil uyarısı ve 2G/3G ağ bağlantısı. Kizon mavi, pembe ve yeşil renk seçenekleriyle Perşembe günü Güney Kore’de satışa sunulacak. Cihaz sonbaharda Kuzey Amerika ve Avrupa’da piyasaya sürülecek.

lg-kizon-640x398

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak