LG Firefox İşletim Sistemine Yakınlaşıyor mu?

Android eko sistemindeki her üreticinin “bir gün Google Android işletim sistemini sadece kendi cihazlarında kullanır mı” endişesi mutlaka vardır. Google’ın özellikle Motorola’yı satın almasından sonra bu söylenti yüksek sesle dile getirilmiş ve Samsung’ta İntel ile birlikte Tizen işletim sistemi üzerinde milyon dolarlık Ar-Ge çalışmaları yapmaya başlamıştı.

Andronova

Daha sonra yüreklere su serpen Google açıklaması geldi ve  özetle “Motorola ayrı bir firma biz ayrı bir firmayız herkes kendi firmasının karından sorumludur” denilerek Nexus cihazların üretim proseslerinin Asus ve LG gibi firmalara verilmesine şahit olmuştuk. Samasung cephesinden sonra HTC cephesi de Windows Phone işletim sistemine sahip 2 farklı model piyasaya sunmuştu. Şimdi de LG farklı bir işletim sistemi ile Android işletim sistemine alternatif bir telefon modeliyle karşımızda.

Firefox işletim sistemi ile çalışan LG Fireweb tek çekirdekli Qualcomm bir işlemciye, 4 inç boyutunda 480 x 320 piksel HVGA bir LCD ekrana sahip olan telefonun 4 GB hafızaya sahip telefonun hafızasını mikro SD kart ile yükseltmek mümkün. Aşağıdaki videoda telefonun nasıl çalıştığını izleyebilirsiniz. Belki siz değerli okuyucularımız Firefox işletim istemini de telefonun tasarımını da ve özelliklerini de beğenmemiş olabilirsiniz ancak bu telefonun sözleşme ile 59 $’dan sözleşmesiz olarak 207 $’dan satıldığını da belirtmek isterim. Güney Amerika’da ve Hindistan’da Nokia’nın ucuz Asha modellerinin satış rekorları kırdığını da belirterek neden bu telefonun şimdilik sadece Güney Amerika ve Hindistan’da satıldığını da anlamış oluyoruz.

gsmarena_001 (2)gsmarena_002

Peki sizce Firefox OS gelişerek bizimde ceplerimize girebilir mi? Yeni bir işletim sistemi için düşünceleriniz nedir?

Kaynak: gsmarena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.