LG G Pro 2 Resmen Onaylandı, Duyuru Çok Yakında!

blank

24 Şubat’ta başlayacak Mobil Dünya Kongresi’nde dünyanın önde gelen birçok üretici en güncel teknolojilerle donattığı yeni nesil akıllı telefonlarını duyuracak. Kongre kapsamında en tanıtılacak LG’nin yeni nesil G Pro modeli de en fazla merak edilen telefonlardan biri konumunda. Son dönemde telefona dair bazı gelişmeler Güney Kore medyasında ortaya çıkmaya başlamıştı. LG cephesinden ise yeni nesil akıllı telefona ilişkin ilk resmi açıklama geldi.

teknik destek

LG’nin G2 öncesinde telefon hakkında bazı bilgiler aktardığına şahit olmuştu. Şirket telefonun resmi adını, işlemci ve ekran detaylarını henüz telefon tanıtılmadan açılığa kavuşturmuştu. Benzer bir süreç şu an yeni nesil G Pro için başladı. LG tarafından yapılan açıklamaya göre telefon LG G Pro 2 adını alacak ve MWC 2014’te resmen duyurulacak. Bu sayede Optimus adıyla başlatılan G Pro da G serisine dahil edilmiş oldu.  Teknik detaylar hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı ancak ilerleyen günlerde bazı bilgilerin kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor.

Büyük ekranlı telefonlar kategorisinin en iddialı çözümlerinden biri olacak LG G Pro 2’de 5.9 ya da 6-inç büyüklüğünde 2K olarak adlandırılan 2.560 × 1.440p çözünürlüklü ekranın yer alması bekleniyor. İşlemci tarafında ise bu defa Snapdragon 800′ü göreceğiz. LG G Pro 2’de ayrıca 3GB RAM, daha güçlü bir batarya, LTE-A desteği, Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi ve gelişmiş yeni nesil bir kullanıcı arayüzünün yer alması bekleniyor.

kaynak: androidcentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!