LG G Pro 2’nin Teknik Özellikleri AnTuTu Testinde Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG G Pro 2’nin Teknik Özellikleri AnTuTu Testinde Ortaya Çıktı!

Andronova

Son birkaç haftadır LG’nin yeni nesil üst sınıf akıllı telefonu G Pro 2’ye ait birçok söylenti, iddia ve sızıntı ortaya çıktı. Bu söylentiler eşliğinde LG de resmi kaynaklarca basın davetiyelerin dağıtımını başlatarak büyük ekranlı telefonlar kategorine girecek akıllı telefonun 13 Şubat’ta Güney Kore’de düzenleyeceği bir etkinlik kapsamında tanıtacağını açıkladı. LG G Pro 2 her ne kadar 13 Şubat’ta tanıtılacak olsa da, telefonun uluslararası lansmanı ise 24 Şubat’ta başlayacak Mobil Dünya Kongresi’nde gerçekleşecek.

Yılın ilk yarısında dikkat çekecek modeller arasında gösterilen yeni nesil akıllı telefona ait geçtiğimiz günlerde bir görsel sızdırılmış ve söz konusu görselde  LG G Pro 2’nin tasarım anlamında LG G2’yi miras alacağı görülmüştü. Tasarımın yanı sıra fiziksel butonlar da tıpkı G2’de olduğu gibi arka bölüme konumlandırılacak.

Gelelim telefonun teknik özelliklerine; merakla beklenen detaylar AnTuTu kriter testinde ortaya çıkarken, LG G Pro 2 sahip olduğu donanımla beklentileri karşılayacak bir model olarak göze çarpıyor. Ekran boyutu için 5.9 ve 6-inç dillendiriliyor. Çözünürlük seviyesi ise test raporunda görüldüğü üzere Full HD (1920 x 1080p) olacak.

Bunun yanı sıra telefonda2.26GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 MSM8974 işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 3GB RAM, 32GB dahili depolama, 13MP çözünürlüklü arka (4K video çekimi) ve 2MP ön kamera  yer alacak. Android 4.4.2 KitKat işletim sistemine sahip cihazda LG G2’de yer alan ve yazılımsal özelliklerin tümünün yer alması bekleniyor. LG ayrıca arayüz ve yazılım tarafında çeşitli yenilikleri de telefona dahil edecektir.  Son olarak LG G Pro 2’nin uluslararası versiyonunun AnTuTu testinden 31.739 puan elde ettiğini belirtelim.

LG G Pro 2’nin Teknik Özellikleri

g-pro-2-antutu-1g-pro-2-antutu-2

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.