LG G Pro 2’nin Teknik Özellikleri Oldukça İddialı Görünüyor!

Andronova

Optimus Vu serisiyle phablet segmentinde istediği başarıyı elde edemeyen LG, geçtiğimiz yıl şubat ayında duyurusunu gerçekleştirdiği Optimus G Pro ile iddialı bir giriş yaptı. 5.5-inç Full HD ekran ve o dönem Snapdragon 600 işlemcisiyle 2013’ün ilk yarısında fark yaratan modelllerden biri olmayı başaran Optimus G Pro, her ne kadar Galaxy Note serisinin hegamonyasını yıkamasa da LG’yi bu kategoride iyi temsil etti denilebilir.

Güney Koreli üreticinin telefonun kayda değer satışlar elde etmesini ve tüketicilerin her geçen gün büyük ekranlı cihazlara yönelmesini de göz önünde bulundurarak cihazın devam modelini yine aynı dönede duyurmanın hazırlığını yapıyor. Güney Kore medyasında yer alan haberlerde telefonun sahip olacağı özelliklere ilişkin detaylı bilgiler yer almaya başladı. Bahsi geçen özelliklerden anlaşıldığı üzere LG G Pro 2‘nin  selefine göre donanım özellikleri önemli ölçüde geliştirilmiş.

Galaxy Note 3‘e ciddi bir rakip olarak gösterilen LG G Pro 2 24 Şubat’ta başlayacak MWC 2014 etkinliğinde resmen duyurulacak. Telefon 5.9 ya da 6-inç büyüklüğünde 2K olarak adlandırılan 2.560 × 1.440p çözünürlüklü ekranla donatılacak. İşlemci tarafında ise bu defa Snapdragon 800’ü göreceğiz. Geçtiğimiz yılın adından en çok söz ettiren işlemcisi olan Snapdragon 800 yeni yılın ilk yarısında da birçok üst sınıf telefonda yer almaya devam edecek.

LG G Pro 2’de dikkat çeken bir diğer gelişme RAM tarafında karşımıza çıkıyor. Bir önceki modelde 2GB RAM’e yer veren LG yeni nesil modelde ise 3GB RAM kullanacak.

LTE-A desteğini de beraberinde getirecek telefonda ayrıca kamera ve pil tarafında da önemli gelişmeler bizleri karşılıyor olacak. Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışacak LG G Pro 2’de yer verilecek yazılımsal özellikler ise merak ediliyor.

kaynak: androidbeat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir