LG G Pro Lite Almalı mıyım?

Son günlerde çevremden ve sosyal ağlardan bana en çok sorulan soru Türkcell’in satışına başladığı LG G Pro Lite alalım mı oluyor. Öncelikle şunu söylemekte fayda var, bir telefon almak istiyorsanız başkalarının tercihlerine göre değil kendinizin ihtiyaçlarına ve bütçesine göre hareket etmelisiniz. Bizim gibi bu işin içinde olan kişiler her zaman sizin için en doğruyu bilemeyebilirler.

Andronova

GElelim sorumuzun cevabına, LG son dönemde yaptığı açıklamalar ile oldukça konuşuldu. G2 duyurulmadan evvel LG yaptığı açıklamayla yeni çıkacak telefonları için güncelleme gecikmesi olmayacağını ve bunun için ayrı bir ekip kurulduğundan bahsetmişti. Bunun üzerine de LG G2 büyük bir satış başarısı yakalamıştı. Daha sonra geçtiğimiz günlerde LG tarafından bir açıklama daha yapılarak, akıllı telefon pazarında istedikleri başarıyı yakalayamadıklarını ve bu pazardan belli bir oranda çekilebileceklerini açıkladılar. Yani kısaca LG, Apple gibi yapmayı düşünüyordu. Her yıl bir telefon modeli ile geçirerek buna da her türlü yazılım desteği sunacaklardı diye düşünürken piyasaya yeni yeni telefonlarla girdiklerini ve pekte sektörden çekilecelermiş gibi bir izlenim bırakmamaya başladılar.

Büyük ekranlı telefon alma isteği son zamanlarda telefon almak için en önemli kriterlerden biri oldu. LG’de hem uygun hemde büyük ekranlı bir telefonu ülkemizde satışa sundu. LG G Pro Lite adıyla satışına başlanan telefonun LG G Pro varken neden piyasaya sürüldüğünü anlayabilmiş değilim. Arada sadece 200 TL’lik bir fiyat farkı bulunan bu iki modelin teknik özellik tablosunu aşağıda sizler sunuyorum.

LG G PRO LİTE LG G PRO
Ekran Boyutu 5,5 inç IPS LCD 5,5 inç Full HD IPS
Ekran Çözünürlüğü 960 x 540 QHD 1920 x 1080 Full HD
İşlemci MediaTek MT6577 Çift Çekirdek Snapdragon 600 Dört Çekirdek
İşlmeci Saat Hızı 1 GHz Cortex A9 1,7 Ghz
GPU PowerVR™ Series5 SGX Adreno 320
Bellek Ram Boyutu 1 GB 2 GB
Kamera 8 Mega Piksel 13 Mega Piksel
Pil Kapasitesi 3140 Mah 3140 Mah
İşletim Sistemi Android 4.1 Jelly Bean Android 4.1.2 Jelly Bean
Hafıza 8 GB 16 GB
Micro SD Var 32 GB Var 32 GB
Fiyat (Teknosa): 1199 TL 1399 TL

Bu fiyatlara bakıpta LG GPro Lite alınır mı buna en iyi siz kara verirsiniz ama benim düşüncem LG G Pro gibi bir performans canavarı dururken LG G Pro Lite alınmaz gibi duruyor. Tabii burada özellikle GSM Operatörlerinin yaptıkları kampanyalar da önemli. Bana bu sıralar en çok sorulan bu soruya da sanırım kendimce cevap vermiş bulunuyorum. Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.