LG G2: Fiyatlandırma ve Google Play Edition İhtimali

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Geçtiğimiz günlerde G serinin üçüncü nesil modelini LG G2 ismi ile basın karşısına çıkaran Güney Koreli üretici, telefonda sunduğu üst sınıf teknik özelliklerle yılın ikinci yarısına damga vuracak bir model oluşturdu. Telefon hakkında daha fazla detayı buradaki haberimizde bulabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Önümüzdeki 8 hafta içerisinde dünyanın birçok ülkesinde 130 taşıyıcı tarafından satışa sunulacak telefon için görünüşe bakılırsa LG’nin kayda değer bir pazarlama ve reklam bütçesi ayırdığını görüyoruz. Kullanıcıların büyük beğenisini kazanan Optimus G ve G Pro modellerini dünya genelinde satışa sunma noktasında geç kalan LG, yeni nesil amiral gemisini ise en kısa sürede birçok ülkede raflara taşımak istiyor.

İlk olarak Güney Kore’de satışa sunulacak LG G2, hemen akabinde Kuzey Amerika ve Avrupalı tüketicilere sunulacak. Eylül ayı içerisinde ülkemizde de satışa sunulması beklenen telefonun merak edilen hususlarından biri de fiyatı. Lansman esnasında LG cephesinden herhangi bir açıklama yapılmadı ancak, Alman notebooksbilliger.de perakende alışveriş sitesi 16 ve 32GB’lık modeller için ön sipariş sürecini başlattı.

Şirket, 16GB’lık model için 599€’luk bir fiyatı uygun görürken, 32GB’lık modelin ise
629€’luk bir fiyata sahip olduğunu görülüyor. Optimus G Pro modelini ülkemizde Xperia Z, HTC One ve Galaxy S4 modellerine nazaran daha uygun bir fiyattan (1.599 lira) satışa sunan LG’nin G2 modeli için de yine fiyat konusunda daha agresif bir strateji benimsemesi öngörülüyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

LG G2 için merak edilen bir diğer husus ise, telefonun Google sürümünün olup olmayacağı. Samsung ve HTC cephesinde Galaxy S4 ve One’ın GPe sürümleri tüketicilere sunulurken, Sony, Huawei ve Oppo’nun da benzer bir çalışma içerisinde olduğu bildiriliyor.

LG tarafı ise hazırlıkları hala sürdürülen Nexus 5 sebebiyle LG G2 Google Edition modeline şu an için sıcak bakmıyor. Şirketin Halkla İlişkiler bölümünde kıdemli yöneticilerden Ken Hong yine de açık kapı bırakarak süreç içerisinde planların değişebileceğini de ifade ediyor.

Teknik özellikler noktasında LG G2 temeline dayandırılan Nexus 5’in ekim sonu ya da kasım başında resmiyet kazanması bekleniyor.

ilgili>> PhoneArena, androidcommunity

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak