LG G2 için Android 4.4 Güncellemesi Resmen Başladı!

blank

LG yeni yıla sayılı günler kala G2 kullanıcılara bir yılbaşı hediyesi sundu. Güney Koreli üretici fiyat performans noktasında 2013 yılına damga vuran akıllı telefonların başında gelen amiral gemisi için Android 4.4 güncellemesini Güney Kore’de resmen başlattı. Şu aşamada sadece Güney Koreli kullanıcılara sunulan Android 4.4 güncellemesinin 2014 yılının ilk çeyreğinde (ocak-mart dönemi) dünyanın birçok noktasında kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Bu noktada zaten birçok ülkede taşıyıcılar güncelleme için resmi tarihlerini açığa çıkartmaya başladı.

Nexus cihazların yanı sıra GPe modelleri ve bir Google şirketi olan Motorola‘nın ardından Android 4.4 güncellemesini kullanıcılarla buluşturan LG, güncelleme noktasında diğer rakiplerinden bir adım önde olmayı başardı. LG G2 için OTA yoluyla dağıtımı sağlanan 637.39MB güncelleme dosyasının beraberinde neler getirdiğini Android 4.4’ün sunmuş olduğu yeniliklerden aşağı yukarı kestirebiliriz, ancak Güney Koreli üreticinin arayüzde ne gibi gelişmeler sağladığı ve ne tür yeniliklere imza attığını henüz bilmiyoruz.

Daha iyi performans ve bellek kullanımı, geliştirilen Google Now, Hangouts‘ın yerleşik SMS uygulaması olarak kullanılması, Ayarlar menüsünde “Dokundur-Öde” ve “Yazdırma” özelliklerinin eklenmesi, sisteme yerleşik olarak dahil edilen QuickOffice uygulaması, müzik dinlerken çok daha az pil kullanımı ve daha gelişmiş çoklu görev yöneticisi zaten Android 4.4’te yer bulan yenilikler olmuştu. Bunlara ek olarak LG G2’de kamera iyileştirmeleri, Android 4.4 ile genel performans artışı, pil verimliliği ve daha kararlı bir sistemin yer alması bekleniyor.

Güncellemenin şubat ayı içerisinde ülkemiz kullanıcılarına ulaşması bekleniyor.

1387882579_wUxWzXrh_-1555168610

kaynak: androidheadlines

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!