LG G2 için G3 Arayüz Güncellemesi Henüz Planlanmış Değil

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

LG G3’ün donanım özelliklerine bakıldığında G2’nin üzerine ciddi manada gelişmelerin yer verildiğini görüyoruz. Telefon her ne kadar 2GB RAM/16GB depolama 3GB RAM/32GB depolama şeklinde iki farklı versiyon olarak tanıtılsa da; ekran, işlemci, kamera, RAM, artırılabilir depolama gibi önemli donanım argümanlarında ciddi yükseltmeler mevcut.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Güney Koreli üretici yeni nesil üst düzey akıllı telefonda sadece donanım tarafını geliştirmekle kalmadı, yazılım tarafında da LG G2’ye oranla önemli ölçüde değiştirilen yeni bir arayüz tasarımı tercih edildi. Yeni Optimus arayüzde daha sadece ve kullanımı basit bir yapı yer alıyor. Klavye tarafından sağlanan gelişmeler ve  telefonda depolanan verilerin şifrelenerek koruma altına alınması gibi önemli yazılımsal içerikler yeni arayüzde dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.

Genelde üreticiler yeni üst sınıf telefonların lansmanında (özellikle Sony ve HTC tarafında) arayüzde sağladıkları gelişmelerin bir önceki nesil modele ne zaman uyarlanacağına ilişkin ilk bilgileri kamuoyuyla paylaşır. Bu noktada eminiz ki LG G2 kullanıcıları da G3’te yer alan arayüzden ne zaman faydalanacaklarını merak ediyordu. LG G3 için düzenlenen lansmanlarda yeni Optimus arayüzün LG G2 ya da LG G Pro 2 modelleri için ne zaman dağıtımda olacağına dair herhangi bir açıklamaya rastlanmadı.

Bu soruya şimdili bir yanıt verilebilir. LG yüksek olasılıkla G3 satışları belirli bir noktaya gelmediği müddetçe, yani şirket ilk aşamada G3 satışlarını konsantre olacak ve telefonda yer alan en güncel yazılımsal içerikleri G2’ye sunma noktasında yüksek olasılıkla işi biraz ağırdan alacak. Ancak kesin olan bir durum var ki; yeni arayüz er ya da geç  LG G2 kullanıcıları için dağıtıma sunulacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: smartdroid

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak