LG G2 mini Güney Koreli Üretici Tarafından Resmen Doğrulandı

LG G2 mini Güney Koreli Üretici Tarafından Resmen Doğrulandı, Tanıtım MWC 

Andronova

5-inç ve üzeri ekran boyutuna sahip akıllı telefonlar Android dünyasında oldukça popüler olsa da, hala önemli bir kullanıcı kesim telefon ekranlarını bu deneli büyümesini şiddetle eleştiriyor. Üreticiler ise bu duruma üst sınıf akıllı telefonların mini versiyonlarını geliştirerek bir çözüm bulmuş durumda.

Bir süredir LG G2 mini hakkında bazı gelişmeler yaşandı. Geçtiğimiz aylarda Benchmark test kriterinde ortaya çıkan telefon kısa süre önce Bluetooth SIG sertifikası alarak bir nevi resmi olarak onaylanmıştı. LG de yaşanan bu gelişme sonrası resmi Facebook sayfasından LG G2 mini’nin varlığını resmen doğruladı.

Tasarım anlamında LG G2’nin aynısı olması beklenen mini modelde teknik özellikler noktasında ise ikilem söz konusu. Kimi kaynaklar -ki haberimizin kaynağı da olan AndroidAuthority sitesi de telefonda 4.7-inç boyutunda HD çözünürlüklü bir ekran, 2GB RAM ve Snapdragon 800 işlemcisinin yer alacağını bildiriyor.

TechnoWorld India ise Twitter hesabından LG G2’mini teknik özelliklerini şu şekilde sıraladı; Snapdragon 400 işlemci, Android 4.4 KitKat, 2GB RAM ve 4.7-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekran. LG G2 mini’nin Xperia Z1 Compact ya da diğer mini modellerine mi rakip olacağı 24 Şubat’ta başlayacak Mobil Dünya Kogresi’nde göreceğiz.

1898160_751474658197190_861389191_n

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.