LG G2 mini Resmi Kaynaklarca Doğrulandı!

Aralık ayında ilk olarak Yunan teknoloji sitesi Techblog‘da yayınlanan bir haberde gündeme gelen LG G2 mini o dönem GFXbench testinde görüntülenmiş ve telefona ait bazı özellikler gün yüzüne çıkmıştı. Test raporlarının sahte çıkma ihtimali var ve G2 mini’nin uzun süredir gündemde olmaması haberin asılsız olduğu ihtimalini artırmıştı. Neyse ki birkaç ay sonra telefon resmi kaynaklarca doğrulandı.

Andronova

Bir taraftan büyük ekranlı yeni nesil akıllı telefonu LG G Pro 2‘yi duyurmaya hazırlanan LG, diğer taraftan fiyat/performans noktasında geçtiğimiz yılın ikinci yarısına damga vuran amiral gemisi G2’nin mini versiyonunu aynı dönemde tanıtılabilir. Zira LG G2 mini resmi kaynaklarca doğrulandı ve telefon Bluetooth SIG sertifikası aldı.

Tasarım tarafında LG G2’yi miras alması beklenen mini modelde teknik özelliklerin belirli oranda aşağı çekilmesi bekleniyor. Ekran boyutu henüz netlik kazanmış değil ancak 4.3-inç muhtemel görünüyor.

Test raporunda gün yüzüne çıkan teknik özellikler; 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemci ve 540 x 960p çözünürlüğe sahip ekran olarak listelenmişti. RAM,pil ve kamera özelliklerinin de yine LG G2’ye oranla aşağı çekilmesi bekleniyor.

Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile çalışacak LG G2 mini’nin teknik özellikler itibariyle HTC M8 mini ve Galaxy S5 mini ile rekabet edecek gibi görünüyor. Anlaşılan Xperia Z1 Compact sahip olduğu özelliklerle mini modeller arasında uzun bir süre rakipsiz kalmaya devam edecek.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.