LG G2 mini’nin Teknik Özellikleri GFXbench Testinde Ortaya Çıktı!

Bu ayın başında Yunan menşeli teknoloji sitesi Techblog‘da yayınlanan bir haberde LG‘nin G2 mini için hazırlıklara başladığı iddia edilmişti. Birçok Android üreticisinin mini furyasına dahil olduğunu göz önüne aldığımızda, ortaya atılan iddia kabul edilebilir görünüyor.

teknik destek

Sitenin iddiasına göre telefon ocak ayında düzenlenecek CES 2014 etkinliğinde görücüye çıkacak ve teknik özellikleri itibariyle (ekran, batarya dışında) LG G2’yi temel alacak. Ekran için 4.7-inçlik boyut dile getiriliyor.

GFXbench testinde LG-D410 kod adlı cihazın ortaya çıkmasıyla LG G2 mini için iddia edilen donanım özellikleri bir anda değişti. Zira söz konusu cihazın LG G2 mini olduğu hakkında ciddi iddialar var. Elde edilen kriter raporuna göre LG G2 mini 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 (MSM8226) işlemcisine sahip olacak. Ekran çözünürlüğünün 540 x 960 (qHD) olarak kaydedildiği telefonda ekran boyutunun bu defa 4.3-inç seviyesinde olacağı belirtilmiş. Diğer mini modeller dikkate alındığında 4.3-inç ekran boyutu daha makul görünüyor.

Android 4.4 işletim sistemi ile çalışacak telefonun LG G2 mini olup olmadığını iki hafta sonra düzenlenecek etkinlikte göreceğiz. Söz konusu özelliklerin doğru çıkması durumunda mini modeller arasında Xperia Z1s’nin (Xperia Z1 mini) donanım özellikleriyle sıyrılacağını belirtelim.

lg-d410-02

kaynak: PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir