LG G2 ve LG G Flex Nisan Ayında Knock Code Özelliğine Kavuşacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android 4.4.2 KitKat güncellemesi halihazırda LG G2 ve LG G Flex için uluslararası arenada başlamış durumda. Optimus G Pro içinse dağıtım kısa süre önce Güney Kore’de başladı ve güncellemenin önümüzdeki haftalarda dünya geneline yayılması bekleniyor. Android 4.4 KitKat güncellemesiyle LG G2’ye sunulan yenilik ve iyileştirmeleri buradaki haberimizden göz atabilirsiniz.

Güney Koreli üretici güncelleme içeriğine LG G Pro 2’de bulunan Knock Code güvenlik kilidine yer vermedi. Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve ilk defa LG G2’de yer alan ekrana çift tıklama ile ekranın açılmasını sağlayan Knock On özelliğini ileri seviyeye taşıyan Knock Code, LG tarafın yapılan açıklamaya göre nisan ayında yayınlanacak bir güncellemeyle LG G2 ve LG G Flex modellerine sunulacak.

Mobil dünyasında son dönemde dikkat çeken yazılımsal özelliklerin başında gelen ve güvenlik kilidine yeni bir deneyim getiren Knock Code özelliğinde 86.000 civarında ayrı tıklama kombinasyonu bulunmakta. Sekiz aşamalı tıklamaya kadar destek veren özellik ekranın herhangi bir noktasına girilebiliyor. Bu da tek elle girişi daha kolay hale getiriyor.

Knock Code güvenlik özelliğinin üst seviye LG cihazlarının yanı sıra ilerleyen dönemlerde daha düşük özellikle F ve L serisi cihazlara da sunulması bekleniyor. Knock Code özelliğinin çalışma şekli için alt bölümde yer alan videoya göz atabilirsiniz.

MoI4eeYzDkc” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: androidcommunity

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!