LG G2’nin Bazı Özellikleri LG G Pro’ya Taşınıyor!

Andronova

LG G Pro (Optimus) kullanıcılarına iyi haberlerimiz var. LG G2 lanse edildiğinde telefona özgü QuickWindow arayüzünü beraberinde getiren kılıfları mutlaka duymuş olmalısınız. Oldukça şık bir yapıda olan bu kılıflar çok yakında LG G Pro için de raflardaki yerini alacak. Kılıflarda boylamasına bir dikdörtgen yer alıyor ve bu bölümde sürükleme hareketiyle ekranda saat, güncel hava durumu, alarm, müzik çalar, gelen çağrı detayları ve metin mesajlarını görmek ve kontrol etmek mümkün hale geliyor. LG’nin kısa süre içerisinde  G Pro için QuickWindow kılıfları resmen duyurması bekleniyor.

LG G Pro’ya taşınacak bir diğer özellik ise Knock (Knockon) olacak. LG G2’de güç ve ses butonlarının arka bölüme yerleştirilmesinden dolayı telefonu daha kolay bir şekilde uyandırmak ya da uyku moduna almak için geliştirilen özellikle ekrana arka arkaya iki defa dokunarak telefon uyku moduna alınabiliyor. Aynı hareket yine uygulandığında ise telefon bu defa aktif duruma geçiyor. Söz konusu özelliğin LG L II serisine geleceği zaten bir süre önce açıklanmıştı. Kısa süre içerisinde LG G Pro sahipleri de ekranı açmak ya da kapatmak için güç tuşunu kullanmak zorunda kalmayacak gibi görünüyor.

Son olarak LG G Pro’nun devam modeline ilişkin iddialarda da son günlerde bir artışın olduğu gözleniyor. Güney Kore medyasından yansıyan haberlere göre LG G Pro 2 önümüzdeki ay duyurulacak ve telefonda bu defa 2560×1440 piksel çözünürlükte bir ekranın yer alacağı ifade ediliyor. Ekran seviyesinde 5.5-inç büyüklüğün korunacağı modelde Qualcomm cephesinden Snapdragon 800 işlemcisine geçiş yapması bekleniyor.

lg-g-pro-quickwindow-2

kaynak: gsmarena.com

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir