LG G2’nin Uluslararası Versiyonunda Çıkarılamayan Pil Yer Alırken, MicroSD Kart Desteğine ise Yer Verilmiyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG bir süre önce üst seviye teknik özellikler sunan G2 modelini gün yüzüne çıkarırken, söz konusu bazı teknik özellikler ise kafa karışıklığına neden olmuştu. Lansman öncesini hatırlayacak olursak; sızdırılan kullanım kılavuzunda telefonun çıkarılabilir bir pil yapısı sunduğu görülmüş, ayrıca G2’de hafıza artırıma olanak sağlayan microSD kart girişine yer verildiği görülmüştü.

teknik destek

Telefon için Amerika’da gerçekleşen etkinlikte ise çıkarılabilir pil yapısına ve microSD kart desteğine değinilmemiş olması kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Kısa süre önce önce LG resmi site üzerinden G2 modelinin tüm teknik detaylarını yayınlarken, yine microSD kart desteğine yer vermemiş ve üstelik 16GB’lık modelinin olduğuna dair de herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Söz konusu karşılık, Güney Kore’den gelen bir video ile bir nebze olsun açıklığa kavuşurken, 16GB’lık model için sır perdesi hala aralanmış değil, zira geçtiğimiz günlerde bir Alman perakende sitesi 16GB’lk model için ön sipariş sürecini başlatmıştı.

Güney Kore’den gelen videoda telefonun kutu açılışına yer veriliyor. Kutu içeriğinden ve sonraki gelişmelerden anlaşıldığı üzere LG, G2 modelinin sadece Güney Kore versiyonunda çıkarılabilir bir pil ve microSD kart desteğine yer veriyor. Aradaki fark sadece bunlarla sınırlı değil. Telefonun uluslararası sürümünde 3.000mAh kapasiteli bir pile yer veren LG’nin Güney Kore versiyonunda ise 2.610mAh kapasiteli bir pili telefona konumlandırdığı görülüyor. Ayrıca Güney Kore versiyonu 9.14mm kalınlık sunuyor.

16GB’lık model hala gizemini korumaya devam ederken, ülkemizde satışa sunulacak LG G2 modelinin çıkarılamayan 3.000mAh kapasiteli bir pile ve bunun yanında microSD kart desteği sunmayacağını ifade edebiliriz.

2.26Ghz frekans hızında çalışan Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 5.2-inç boyutunda Ful HD IPS ekran, 2GB LPDDR3 RAM, 32GB depolama birimi, 3.000mAh kapasiteli pil, Android 4.2.2 ve optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü arka kamera telefonda öne çıkan teknik özellikler.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın