LG G2’ye Kardeş Geliyor!

Son zamanlarda birçok Android üreticisi amiral gemi cihazlarının tasarım ve isminden esinlenerek mini versiyonlarını duyurduklarına şahit oluyoruz. Yıllar önce Sony‘nin başlattığı mini anlayışı günümüzde ise bir moda halini aldı. Cihazlar estetik ve isim noktasında benzerlik gösterse de, söz konusu teknik özelliklere geldiğinde ise mini sürümleri oldukça zayıf kalıyor. HTC, Samsung, Sony ve Motorola‘nın ardından LG de mini takımına katılmak üzere. Üstelik bahsi geçen teknik özellikler G2 ile paralel.

Yunan teknolojisi sitesi Techblog‘da yer alan habere göre LG G2‘nin mini versiyonu ocak ayında düzenlenecek CES 2014 etkinliğinde tüketicilerin beğenisine sunulacak. Cihazda 2GB RAM, dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci ve 4.7-inç boyutunda bir ekran yer alacak. Ekranın yüksek olasılıkla HD çözünürlüklü olması bekleniyor.

LG G2’de 5.2-inç boyutunda bir ekrana yer veriliyor. Mini modeli için dillendirilen 4.7-inç ise geçtiğimiz yıl tanıtımı gerçekleşen amiral gemi modelleri ile aynı. Bu sebeple LG G2 mini pek de küçük bir telefon olmayacak.

Satışa sunulduğu günden bu yana 2.3 milyon satan LG G2, beklentilerin altında kaldı. Mini modeli ise daha makul boyutlarda telefon isteyen kullanıcılar için iyi bir alternatif olacaktır. LG G2’nin 1.500 lira bandından ülkemize giriş yapması ve mini modelinin ise daha ucuz bir fiyat sergileyecek olması  LG G2 mini’nin kayda değer satışlar elde etmesinde etkin rol oynayabilir.

LG G2 mini yetkililer tarafından henüz doğrulanmadı ancak üreticilerin bu yönde bir eğilim içerisinde olması bahsi geçen iddianın gerçeklik payını artırıyor.  4.7-inç ekrana sahip LG G2 mini hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir