LG G3 5.5-inç QHD Ekran ve Gelişmiş Kişiselleştirme Özelliğine Sahip Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2014’ün ilk çeyreğinde Samsung ve Sony amiral gemi olarak adlandırılan modellerini MWC 2014 kapsamında kullanıcılarla buluşturdu. HTC ise önümüzdeki günlerde Yeni One’ın tanıtımını gerçekleştirecek. Söz konusu cihazların satış işlemi ise nisan ayı içerisinde başlayacak.

teknik destek

LG tarafında ise her ne kadar G Pro 2 tanıtılsa da, telefon 5.9-inç ekran boyutuyla Galaxy Note 3 ve diğer büyük ekranlı telefonlarla sıkı bir rekabete girişecek. Güney Koreli üreticinin 2014 yılındaki dikkat çeken asıl tanıtımı ise LG G3 olacak. LG G2 tasarım ve teknik özellikler hatta agresif fiyatıyla kullanıcılarda tam not aldı. LG G3 cephesinden gelen haberlere göre daha iddialı bir telefon bizleri bekliyor.

Haziran ya da temmuz döneminde tanıtılması planlanan telefonun için bu defa mayıs ayında tanıtılacağı şeklinde iddialar ortaya atıldı. LG, G3’ün rakiplerinin piyasaya sunulacağı dönemi değerlendirip tanıtımı tarihini erkene alması olası görünüyor.

Gelelim telefonun için iddia edilen özelliklere; suya ve toza karşı dayanıklı olmasını beklediğimiz LG G3’de ekran boyutu bir miktar daha büyüyecek. LG G2 5.2-inçlik ekranına rağmen 5-inçlik telefonlardan daha küçük bir yapıya sahipti. Bunda telefonda kullanılan ince çerçevenin bir numaralı faktör olduğunu söyleyebiliriz. 5.5-inç ekrana sahip olması beklenen LG G3’de de muhtemelen benzer ya da daha ince bir çerçeve yer alacak.

LG G3’ün dikkat çeken özelliklerinden biri ekran çözünürlüğü olacak. Sony, HTC ve Samsung gibi sektöre yöne veren üreticiler yılın ilk yarısında 1440 × 2650p olarak adlandırılan 2K çözünürlüğe geçiş yapmazken, LG’nin G3’te ise ekran konusundaki hünerlerini yeni nesil modele yansıtması bekleniyor. LG Display bünyesinde geliştirilen 5.5-inç 1440 × 2650p çözünürlüklü ve inç başında 534ppi değer sunan IPS LCD panel LG G3’ün ekran kısmını oluşturacak.

LG G3’e ilişkin gelişmeler bunlarla sınırlı değil. Android 4.4 KitKat ile çalışacak telefonda gelişmiş kişiselleştirme özelliklerinin yer alacağı bildiriliyor. Android cihazlarda halihazırda Google Now gibi kullanıcının ihtiyaçlarına (konum tabanlı hatırlatıcı, takvim organizasyonları, trafik uyarıları, haberler ve konum tabanlı öneriler ) yanıt veren bir  kişisel asistan var ancak LG bunu Google Now’ın ötesine taşımak istiyor. LG G3 tıpkı Google Now özelliğinde olduğu gibi kullanıcının alışkanlıklarını günlük ihtiyaçlarını öğrenecek ve bu noktada bir pusula görevi üstlenerek kullanıcıya hem bilgiler hem de yardımcı fikirler aktaracak.

LG G3’te yer alacak yeni yazılım özelliğinin tam olarak neler sunacağı ilerleyen dönemlerde daha net anlaşılacaktır.

kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir