LG G3 Cephesinde Yeni Gelişmeler Yaşanıyor!

LG G Pro 2’yi tanıtarak Mobil Dünya Kongresi öncesinde tüm dikkatleri üzerine çeken LG’nin yıla asıl damga vurması beklenen telefonu ise LG G3 olacak. Geçtiğimiz yıl LG G2 ile adından söz ettiren ve G serisinde çıtayı her geçen gün daha yükseğe çeken LG, üst sınıf kategoride LG G3 ile sıkı bir rekabete girişecek.

Andronova

LG G Pro 2 lansmanında soru-cevap bölümünde telefonun satış tarihine ilişkin gelişmeleri aktaran LG yöneticileri LG 3’e ilişkin bazı sorulara da yanıt verdi. Güney Kore medyasından yansıyan haberlere göre LG bir sonraki amiral gemisinde parmak ya da göz tarayıcısı sayesinde biyometrik kimlik doğrulama teknolojisini telefona dahil etmekte ciddi çalışmalar yürüyor.

Parmak izi tarayıcısı iPhone 5S ile popüler hale gelmiş ve daha sonra HTC, One Max adlı phablet modelinde parmak izi tarayıcısına yer vermişti. Benzer bir tarayıcının Galaxy S5’te de yer alması bekleniyor. Hatta Evleaks tarafından sızdırılan bazı sistem dosyalarında parmak izi tarayıcına rastlanmıştı.

LG G3’ün de Galaxy S5’in en ciddi rakiplerinden biri olacağı hesaba katıldığında LG’nin söz konusu teknolojiyi kullanmasına kesin gözüyle bakılıyor.  Daha önce yayınlanan raporlarda göz attığımızda LG G3’te 5.5-inç boyutunda  QHD 1440 x 2560p çözünürlüklü bir ekran, 2.2GHz frekans hızında çalışan LG yapımı 8 çekirdekli işlemci ve Android 4.4 KitKat işletim sisteminin yer alacağı konuşuluyor.

LG’nin yeni nesil akıllı telefonda G2 tasarımını sürdürmesi bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.