LG G3, Çıkarılabilir Pil ve Hafıza Kart Desteğini Beraberinde Getiriyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

27 ve 28 Mayıs’ta dünyanın açtı farklı noktasında üçüncü nesil G serisi akıllı telefonu tüketicilerle buluşturmaya hazırlanan LG, 5.5-inç büyüklüğünde Quad HD  (1440 × 2560 piksel)ekranla donattığı üst sınıf akıllı telefonda LG G2’nin aksine microSD kart desteği ve çıkarılabilir pil yapısını da telefonun özellikleri arasına ekledi.

2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 MSM8974AC biriminden güç alan telefonun grafik yükünü 578MHz saat hızında çalışan Adreno 330 GPU üstleniyor. Telefonun arka bölümünde 13MP çözünürlüklü bir kamera yer alacak. Söz konusu kamera LG G Pro ‘de olduğu gibi OIS+ desteğini de beraberinde getirecek. Kameranın ayrıca 4K video kaydı yapması da bekleniyor. Telefonun ön kamerası ise 2.1MP çözünürlükte olacak. LG G3’ün bellek tarafını 3GB RAM ve 32GB dahili depolama oluşturuyor. Resmi lansmana sayılı günler kala techblog sitesinin ortaya çıkardığı görüntü LG G3’te hafıza kartı desteğinin de yer aldığını görüyoruz. Hafıza kart yüksek olasılıkla 128GB’ya kadar destek verecek.

Sitenin sızdırdığı görüntü ayrıca LG G3’te ait önemli bir özelliği de gün yüzüne çıkardı. Önceki nesil G serisi akıllı telefonlarda yekpare bir tasarım sunan LG’nin G3’te ise çıkarılabilir pil yapısını benimsediğini görüyoruz. Pil 3.000mAh kapasite sunuyor.

146.3 x 74.6 x 8.9mm ebatlara sahip LG G3 5.5-inçlik ekranına rağmen 5.2-inçlik Xperia Z2 ile neredeyse aynı boyutlara sahip. Telefonda ayrıca 1 watt gücünde hoparlör de yer alıyor. Telefona ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

LG-G3-micro-SD-1

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir