LG G3 Detaylanıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG geçtiğimiz yılın Ağustos ayında G2 telefonunu tanıtarak sektörde büyük bir heyecan yarattı. O dönemde rakibi olan telefonlardan çok daha fazlasını sunan G2 büyük bir ilgi görsede istenen satış rakamlarına bir türlü ulaşamadı. Bunun en büyük nedeni ise LG’nin Optimus serisi telefonlarına zamanında güncelleme verememesi ve firmanın bu yönde kötü bir sabıkası olmasını gösterebiliriz.

teknik destek

G2 içinde barındırdığı teknik özellikler ve yazılım özelleştirmeleri ile halen oldukça güncel bir telefon. Rakipleri Samsung, Sony ve HTC yeni nesil telefonlarını tanıtırken LG tarafından bir açıklama şu anda yok ama özellikle Güney Kore medyasında yapılan haberlere göre LG G3 tabiri caizse “dolu dolu” geliyor.

LG G2 ile istediği başarıyı yakalayamadığı için 2014 yılında birden çok telefon yerine 1 yada 2 amiral gemisi telefon çıkartacaklarını söylemişti. Bu gün gelinen noktada ise LG’nin birden çok model çıkarttığını ve çıkartacağını görebiliyoruz. Android ekosisteminde telefon üreten firmalar her kesime hitap etme adına bir modelin birkaç versiyonunu piyasaya sürebiliyorlar. Galaxy S5 daha çıkmadan, S5 Mini ve S5 Zoom’dan şu anda bahseder olduk. Yeni HTC One satışa sunulmadan HTC One Mini 2’den söz eder olduk bile. İşte bu sebeplerden dolayı da Android ekosisteminde ki telefonlara güncelleme çok geç verilmekte.

Güney Kore medyasına göre LG G3, Snapdragon 805 yonga setinin piyasaya sürülmesini bekliyor. Yaz aylarında satışa hazır hale gelecek 805 yonga seti ile piyasaya çıkmayı hedefleyen G3’te en büyük değişiklik ekran tarafında olacak. 2560×1440 piksel yani 2K ekran çözünürlüğü sunacak telefonun 3 GB Ram ve 32 GB microSD kart desteği ile birlikte gelmesi bekleniyor. Telefonun ekran boyutunun aynı kalacağı (5,2 inç) yönünde haberler olsa da bazı kaynaklar LG G^ün 5,5 inç ekrana sahip olacağını belirtiyor. Tabii tüm detaylara zaman içinde sahip olacağız ama LG G3 2014 yılında “yeni model üretmeyeceğiz” diyen üreticileri oldukça zora sokacak gibi görünüyor.

lg-g3

Kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın