LG G3 Onaylandı, Çıkış Tarihi için ikinci Çeyrek İşaret Edildi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son zamanlarda LG G3 hakkında epey gelişme yaşandı. Sızdırılan basın görsellerinin yanı sıra arayüzü gösteren ekran görüntüleri ve teknik özellikleri  onaylayan kimi belgeler de ortaya çıktı. LG G3 cephesinde yaşanan son gelişme öncekilerden farklı, zira telefon hakkında bilgi bu defa LG cephesinden geliyor.

teknik destek

LG gün içerisinde 2014 yılı 1. çeyrek kazanç tablosunu açıkladı. Geçtiğimiz yıl aynı dönemle kıyaslandığında %300’lün bir büyüme sağlayan Güney Koreli üretici özellikle mobil cihaz bölümünde 12.3 milyon akıllı telefon satarak önemli bir başarı elde etti. Şirket yaptığı mali değerlendirmede ayrıca yılın ikinci çeyreği için beklentilerin daha yüksek olduğunu belirtti. Bu dönem için LG G3 ve üçüncü nesil L serisinin uluslararası arenada boy gösterecek olmasının hem gelirleri hem de satış rakamlarını ciddi manada artırması bekleniyor.

LG yapığı bu açıklamayla LG G3’ü hem resmen onayladı hem de telefonun ikini çeyrekte resmiyet kazanacağı doğruladı. İkinci dönemde satışa sunulacak telefonun mayıs sonunda ya da haziran ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Son olarak yine gün içerisinde LG G3’ün arka bölümüne konumlandırılan fiziksel butonlara yakından bakmamıza olanak sağlayan bir fotoğraf yayınladı. Bu fotoğrafta LG G3’ün çift LED flaş sergileyeceği de onaylandı. Yeniden dizayn edilen fiziksel butonların yanında bir sensör de yer almakta. Bu sensörün parmak izi tarayıcı ya da nabız ölçer olduğu tahmin ediliyor.

5.5 inç büyüklüğünde 2560×1440 piksel çözünürlük IPS ekran, 2.5GHz hızında dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, 2 ya da 3GB RAM, 16/32GB depolama, hafiza kart desteği, suya karşı dayanıklı yapı, OIS+ destekli 13/16MP kamera, Android 4.4 ve yeni nesil Optimus kullanıcı arayüzün LG G3’te öne çıkan özellikler olması bekleniyor.

LG G3

kaynak: androidandme

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!