LG G3’ün Japonya versiyonu isai FL’nin Teknik Özellikleri Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG G3’ün Japonya versiyonu isai FL modelini kısa süre önce gün yüzüne çıkaran Evleaks, söz konusu cihazın bu defa hem pembe renk seçeneğini hem de teknik özelliklerini Twitter hesaıbından duyurdu. Daha önce paylaştığı bilgilerde isabet oranı bir hayli yüksek olan bu sebeple mobil dünyasının en güvenilir kaynaklarından biri olan Evleaks, kullanıcıların merakla beklediği LG G3’ün de bir nevi donanım özelliklerini yayınlamış oldu.

Andronova

Tasarım itibariyle LG G2 ve Nexus 5’ten ilham alan isai FL modelinde 5.5-inç büyüklüğünde bir ekran yer alacak. Bu ekranın 2K başka bir ifadeyle 2560x1440p çözünürlüğe sahip olacağı kısa süre önce kesinleşmişti. LG G3’te yer alacak işlemci Galaxy S5 ile aynı olacak. Qualcomm cephesinden 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801MSM8974AC ve 578MHz saat hızına ulaşan Adreno 330 grafik birimi LG G3’ün işlemci birimini oluşturacak.

LG G3’te 3GB RAM’in aksine 2GB RAM yer alacak. 32GB dahili depolamanın bulunduğu üst sınıf telefonda ayrıca bu defa microSD kart desteğine de yer verilecek. LG G3’ün pil seviyesinde bir miktar artış olması bekleniyordu, oysa Evlekas’e göre telefonda 3.000mAh kapasiteli pil aynen korunacak. Burada LG’nin yazılımsal tarafta ve pil teknolojisinde sunacağı yeniliklerin neler olacağı merak edilecek.

LG G3 ve Galaxy Note 4’ün suya karşı dayanıklı bir yapı sergileyeceği uzun süre önce Güney Kore medyasında yer aldı. Xperia Z ile birlikte üst sınıf cihazlarda popüler hale gelen suya karşı dayanıklılık LG G3’ün öne çıkan özelliklerinden biri olacak.

2

Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışacak LG G3’te bir süre önce ortaya çıkan ekran görüntülerinden anlaşıldığı kadarıyla yeni bir arayüz kullanılacak. Kamera detayları henüz bilinmeyen telefonda 16MP çözünürlüğe geçiş yapılması bekleniyor.

1

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın