LG G3’ün Klavyesi Diğer Android Cihazlara Taşındı [Yükleme Talimatı]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG G3’ün Klavyesi Diğer Android Cihazlara Taşındı

teknik destek

Mobil dünyasının merakla beklediği LG G3 geçtiğimiz günlerde aralarında İstanbul’un da yer aldığı 6 şehirde düzenlenen etkinlikler kapsamında resmen duyuruldu. Tasarım özellikleri ve teknik detayları günler öncesinde netleşen LG G3’te asıl merak edilen hususlar yazılım tarafındaydı. Yeni bir arayüz içeren cihazda dikkat çeken bir diğer yazılımsal gelişme klavye tarafında bizleri karşıladı. LG’nin G2’de sunduğu kamera belli noktalarda kullanıcılar işini görse de, kişiselleştirilebilirlik noktasında Android tarafındaki üçüncü taraf klavyelerin gerisinde kalıyordu.

LG G3’te yer alan klavye ise birçok noktada geliştirildi ve şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; Google Play’de yer alan ücretli klavyelerle aynı özellikler neredeyse yakalanmış durumda. LG G3’ün klavyesinde yazı yazmak oldukça basit ve zevkli hale getirilmiş. Eğer büyük parmaklara sahipseniz LG’nin G3’te yer verdiği klavyeyi dilediğiniz boyuta çekebiliyorsunuz. Klavye ayrıca en çok kullandığınız harflerin alanlarını büyüterek daha rahat bir kullanım deneyimi sunuyor.  İleri seviyede tahmin ve hata düzeltme özelliğine sahip klavyeyi dilerseniz tek elle kullanabilir, ya da iki parmağınızı dışa doğru sürükleyerek ikiye bölebilirsiniz.

LG G3’ün tanıtılmasıyla birlikte sistem dosyaları geliştiriciler tarafından farklı cihazlara uyarlanmak üzere ayrıştırıldı. Bu uygulamalardan nasibini alan klavye halihazırda birçok Android cihaza taşınmış durumda. XDA geliştiricileri tarafından klavyenin LG G3 klavyesinin zip ve APK dosyaları hazırlandı. Eğer Android cihazınızda root yetkisi varsa siz de LG G3 klavyeyi kendi telefon ya da tabletinizde deneyebilirsiniz.

Bunun için öncelikle BURADAN androidfilehost.com/?fid=23501681358540013 LG G3 klavyesini indirmeniz gerekiyor. Buradaki dosya zip uzantılı ve Custom Recovery üzerinden yükleniyor. Yükleme önce “Clear the Cache” işlemini yapmayı unutmayın. Yükleme işlemi sonrası Ayarlar/ Dil ve Klavye bölümünden LG G3 klavyesini aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Dilerseniz BURADAN androidfilehost.com/?fid=23501681358540310 klavyenin APK dosyasını indirip kurulumu elle gerçekleştirebilirsiniz. Yine cihazınızda root yetkisinin olması gerekiyor. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra menüde yüklediğimiz LG G3 klavyesini bularak tıklıyoruz ve burada “install” ile kurulumu gerçekleştiriyoruz. Daha sonra yapmamız gerek telefonu yeniden başlatmak ve Ayarlar/ Dil ve Klavye bölümünden LG G3 klavyesini aktif hale getirmek.

LG G3’ün Klavyesi Diğer Android Cihazlara Taşındı

LG_Keyboard

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın