LG G3’ün Yeni Bir Ekran Donanımıyla Haziran Ayında Tanıtılması Bekleniyor

Yeni yıla ilk olarak Optimus G Pro modelini donanım ve yazılım noktasında yenileyerek LG G Pro 2’yle giren LG’nin asıl dikkat çeken telefonunun LG G3 olacağı iddia ediliyor. Bir süre önce Güney Koreli kaynaklarca aktarılan bazı haberlerde söz konusu telefonun mayıs ayı içerisinde tanıtılabileceği konuşulmuştu. LG kaynaklarından alınan yeni gelişmeler ise telefonun tanıtım tarihi için haziran ayını işaret etmekte.

Andronova

2013 yılı üst sınıf telefonu LG G2’yi geçtiğimiz yıl ağustos ayında duyuran Güney Koreli üretici tasarım, donanım-yazılım ve fiyatı itibariyle kullanıcıları tatmin eden bir telefon ortaya koydu. Rakiplerine oranla daha uygun bir fiyattan tüketicilerle buluşan telefon buna rağmen beklentilerin altında satış gerçekleştirdi. Bunda LG’nin telefon için yeterli bir pazarlama-reklam stratejisi oluşturamaması ve geçtiğimiz yıllarda güncelleme noktasında birçok kullanıcıyı üzmesi ya da akıllı telefon pazarının  geçtiğimiz yıl bir doygunluğa erişmesi gibi etkenler gösterilebilir.

Tüm bunlar içerisinde LG G2 aradan geçen 7 aya rağmen hala tüketicilerin dikkatini çeken bir telefon olmayı başarıyor. LG tarafında cihaza ilişkin resmi açıklamalar henüz gelmedi fakat Giga.de sitesinin LG cephesinden güvenilir bir kaynağa dayandırdığı habere göre telefon haziran ayı içerisinde resmen duyurulacak. Tanıtım tarihinin yanı sıra telefonun ekranında yeni bir donanımın kullanılacağı belirtiliyor. Bu değerlendirme de telefonda farklı bir ekran boyutu, daha yüksek çözünürlüklü bir panel ya da farklı bir ekran tipinin kullanılacağı ihtimalini doğruyor.

LG G3’de kullanılacak işlemcinin detayları henüz bilinmiyor. Qualcomm cephesinden Snapdragon 801 ya da 805 iddiaları gündemdeyken, farklı kaynaklar ise LG’nin 8 çekirdekli Odin adlı işlemciye de yer verebileceğini konuşuyor.

3GB RAM, OIS teknolojisine sahip 16MP çözünürlüklü arka kamera ve 3.000mAh üzerinde bir pilin telefonda yer alması muhtemel diğer özellikler olduğunu belirtelim. Haziran ayına kadar LG’nin tıpkı G2’de olduğu gibi donanım ve yazılıma ilişkin bazı detayları açıklaması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.