LG G4'te Olsa Daha İyi Olurdu Dediğimiz 6 Şey!

LG G4'te Olsa Daha İyi Olurdu Dediğimiz 6 Şey!
müşteri hizmetleri
Uzun bir bekleyişin ardından dün ABD'de ve bazı Avrupa ülkelerinde ve bugün de İstanbul'da tanıtımı gerçekleştirilen LG'nin yeni amiral gemisi LG G4 resmi olarak tanıtıldı. LG seven kullanıcıların LG G4'ten beklentileri, rakip üreticilerin Samsung Galaxy S6, HTC One M9, Sony Xperia Z4 gibi amiral gemilerinin oldukça güçlü olması sebebiyle büyüktü. LG G4, bir çok kişi tarafından beğenilse de, azımsanamayacak çoğunluktaki kitle tarafından da eleştiri yağmuruna tutuldu. Peki bu memnun olmamış kullanıcı kitlesinin LG G4'te olmayan, ancak olsa daha iyi olurdu dediği şeyler ne? Aşağıda bunun cevabını bulacaksınız. lg-g4 1. İşlemci Koreli üretici LG G4'te aşırı ısınma problemi olmasından ötürü Qualcomm'un Snapdragon 810 işlemcisi yerine Snapdragon 808 kullanmayı tercih etmiş. Halbuki LG G Flex 2'de 810'u kullanmıştı. Ancak en büyük rakibi Samsung'un Exynos 7420 yongasının gücünün yanında Snapdragon 810'dahi karşı koyamazken, Snapdragon 808'in kullanılması, LG G4'ü amiral gemileri arasında en az güce sahip akıllı telefon yapıyor. 2. Bellek LG G4'te 3GB LPDDR3 RAM kullanılmış. Halbuki LPDDR4 RAM'ler LPDDR3'e göre %50 daha iyi bellek performansı gösteriyorken, LG'nin bunu tercih etmemesi büyük dezavantaj olmuş. lg-g4 3. Ekran LG'nin yeni amiral gemisini biraz eğimli yapmasının elbette sakıncası yok. Hatta bu bir çok kişi için tercih sebebi de olabilir. Ancak, LG G4'ün ekran boyutunun gövdeye oranının LG G3'teki %7.22'den dahi daha küçük olarak sadece %72.46 olması, LG için bir dezavantaj olacaktır. 4. Parmak Okuyucu LG'nin neredeyse tüm rakiplerinin kullandığı, günümüzde akıllı telefonlarda güvenlik alanındaki en önemli özelliklerden olan, bir çok kişinin tercih ettiği parmak izi okuyucusunun olmaması büyük bir eksiklik. 5. Gövde Apple'dan başlayarak, Samsung, HTC ve Sony, yani LG'nin en önemli rakipleri amiral gemilerinde metal veya alüminyum gövdeyi tercih ettiler. Günümüzde metal gövde artık akıllı telefonlarda premium kaliteyi simgelerden LG, G4'te metal yerine plastik gövde kullanmayı tercih etmesi doğru olmamış. 6. Hafıza Her ne kadar, arttırılabilir hafıza seçenekleri konusunda 128GB'a kadar microSD ve 2TB'a kadar microSDXC desteğine sahip olsa da, LG G4'ün sadece 32GB'lık modele sahip olması bir dezavantaj. lg-g4-2 Tüm bu altı maddede sıraladığımız, LG G4'ten memnun olmayan kullanıcıların, olsa daha iyi olurdu dediği şeyler, üreticilerin durup düşünmesi gereken önemli etkenlerden. Sizin yeni LG G4 hakkındaki fikirleriniz nedir?
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Levent
Levent - 6 yıl Önce

Hafıza hariç tüm maddelere katılıyorum

Ilker Bayraktar
Ilker Bayraktar - 6 yıl Önce

Wifi ile sarj

Erçin
Erçin - 6 yıl Önce

Yazıdaki yorumda snapdragon 810'nun Exynos 7420'nin gerisinde kaldığı yazılmış ama sadece sanal testlerde olduğunu söyleyebilirim. Bir telefon da performans kullanım esnasında ortaya çıkan bir konudur. Samsung'un her zaman testlerde oynadığı hep görülmüştür ancak kullanım açısından snapdragon her zaman daha stabil performans vermektedir ki 810'nun ısınma sorunu sonrası yaptıkları açıklama da yazılım ile bu sorunun giderildiği açıklandı. Parmak izi okuyucu hakkında da en son Galaxy S5 hakkında çıkan hacklenme konusu sebebiyle "bir işi güvenli ve doğru olarak yapamıyorsan yapma" diyorum.

Hüseyin
Hüseyin - 6 yıl Önce

Zaten bu maddeleri gerçekleştirirsen yeni tasarım oluyor. Fiyatta 3000.

Murat Sari
Murat Sari - 6 yıl Önce

Bende g3 kullanicisiyim benim etrafimdaki herles lgye geciyor en az 10 kisiye aldirdim herkes hem fiyatta hemde kullanisindan memnun

KaLipSo
KaLipSo - 6 yıl Önce

Kamera daha iyi olabilirdi. Ben arkada tuşu da hiç beğenmiyorum.
Malzeme kalitesi de Note serisi gibi muşamba :)
Ancak genişletilebilir hafızanın olması iyi. Radyo da var sanırım.

Doğan Aksoy
Doğan Aksoy - 6 yıl Önce

Tam bi fiyasko yazik lg bu modelle batar.

Olcay Kayak
Olcay Kayak - 6 yıl Önce

LG kullanmadan ön yargılı olmayın, g4 bilmiyorum fakat g2 süper donma takılma yok performans iphone ayarında lolipopda gelince bir daha aşık oldum

Güven Öztürk
Güven Öztürk - 6 yıl Önce

Hiç piyasaya çıkarmasa olurdu diyorum tasarım rezil hiç bir piyasaya yön verecek yenilik yok G3 ısıtıp önümüze koymuşlar :)

Burak BALLI
Burak BALLI - 6 yıl Önce

Erkan' a kesinlikle katılıyorum. Samsung isterse en dandik telefonlar üretsin ama yine de ekranı kaplayan sanal tuşlar yerine tüm telefonlarında olduğu gibi ekranın dışına koyduğu dokunmatik butonlar için tercih ederim Samsungu.

hamza
hamza - 6 yıl Önce

Tamamiyle hayel kırıklıgı LG G3 kullanıyorum tasarım harika LG G4 cok kötü YAZIK

Ilkan Koç
Ilkan Koç - 6 yıl Önce

simdiden lg nin elinde patladi desenize. Lg ye geçmiş olsun. Note 4 bile daha iyi bundan. ..:)

Atakan Yörük
Atakan Yörük - 6 yıl Önce

Lg daha telefon yapmasın televizyonu yeter.

Taner Küçükyılmaz
Taner Küçükyılmaz - 6 yıl Önce

Ne kadar gereksiz modeller dimi? İnsanlara kurulan para tuzaklarından başka bir halt değil.

Erkan
Erkan - 6 yıl Önce

Yazdıklarınızın hepsine katılıyorum ama birşeyi atlamışsınız. O da sanal butonlar. Bu telefonun bir kısmının ölü alan olmasına sebep oluyor. O logoyu oradan kaldırıp butonları Samsung gibi alt kısma yerleştirmesi gerekirdi.