LG G4’te Olsa Daha İyi Olurdu Dediğimiz 6 Şey!

media 13297

Uzun bir bekleyişin ardından dün ABD’de ve bazı Avrupa ülkelerinde ve bugün de İstanbul’da tanıtımı gerçekleştirilen LG’nin yeni amiral gemisi LG G4 resmi olarak tanıtıldı.

Andronova

LG seven kullanıcıların LG G4‘ten beklentileri, rakip üreticilerin Samsung Galaxy S6, HTC One M9, Sony Xperia Z4 gibi amiral gemilerinin oldukça güçlü olması sebebiyle büyüktü.

LG G4, bir çok kişi tarafından beğenilse de, azımsanamayacak çoğunluktaki kitle tarafından da eleştiri yağmuruna tutuldu. Peki bu memnun olmamış kullanıcı kitlesinin LG G4‘te olmayan, ancak olsa daha iyi olurdu dediği şeyler ne? Aşağıda bunun cevabını bulacaksınız.

lg-g4

1. İşlemci

Koreli üretici LG G4’te aşırı ısınma problemi olmasından ötürü Qualcomm’un Snapdragon 810 işlemcisi yerine Snapdragon 808 kullanmayı tercih etmiş. Halbuki LG G Flex 2’de 810’u kullanmıştı. Ancak en büyük rakibi Samsung’un Exynos 7420 yongasının gücünün yanında Snapdragon 810’dahi karşı koyamazken, Snapdragon 808’in kullanılması, LG G4’ü amiral gemileri arasında en az güce sahip akıllı telefon yapıyor.

2. Bellek

LG G4’te 3GB LPDDR3 RAM kullanılmış. Halbuki LPDDR4 RAM’ler LPDDR3’e göre %50 daha iyi bellek performansı gösteriyorken, LG’nin bunu tercih etmemesi büyük dezavantaj olmuş.

lg-g4

3. Ekran

LG’nin yeni amiral gemisini biraz eğimli yapmasının elbette sakıncası yok. Hatta bu bir çok kişi için tercih sebebi de olabilir. Ancak, LG G4’ün ekran boyutunun gövdeye oranının LG G3’teki %7.22’den dahi daha küçük olarak sadece %72.46 olması, LG için bir dezavantaj olacaktır.

4. Parmak Okuyucu

LG’nin neredeyse tüm rakiplerinin kullandığı, günümüzde akıllı telefonlarda güvenlik alanındaki en önemli özelliklerden olan, bir çok kişinin tercih ettiği parmak izi okuyucusunun olmaması büyük bir eksiklik.

5. Gövde

Apple’dan başlayarak, Samsung, HTC ve Sony, yani LG’nin en önemli rakipleri amiral gemilerinde metal veya alüminyum gövdeyi tercih ettiler. Günümüzde metal gövde artık akıllı telefonlarda premium kaliteyi simgelerden LG, G4’te metal yerine plastik gövde kullanmayı tercih etmesi doğru olmamış.

6. Hafıza

Her ne kadar, arttırılabilir hafıza seçenekleri konusunda 128GB’a kadar microSD ve 2TB’a kadar microSDXC desteğine sahip olsa da, LG G4’ün sadece 32GB’lık modele sahip olması bir dezavantaj.

lg-g4-2

Tüm bu altı maddede sıraladığımız, LG G4’ten memnun olmayan kullanıcıların, olsa daha iyi olurdu dediği şeyler, üreticilerin durup düşünmesi gereken önemli etkenlerden. Sizin yeni LG G4 hakkındaki fikirleriniz nedir?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın