LG G5 Tanıtım Tarihi ve Önemli Bilgileri Belli Oldu!

Andronova
Yazar Andronova

Bu yılın çok konuşulacak amiral gemilerinin başlarında yer alan, LG’nin yeni amiral gemisi LG G5  tanıtım tarihi ve çok önemli bilgileriyle açığa çıkıyor.

Teknoloji destek

Bir ay önce sizlerle paylaştığımız “Metal Kasalı LG G5 Şubat Ayında Geliyor” başlıklı haberimizde de Şubat ayına işaret eden kaynaklar, LG G5‘in MWC (Mobil Dünya Kongresi) başlamadan bir gün önce tanıtılabileceğine işaret ediyor. LG‘nin yine Güney Koreli en büyük rakibi olan Samsung‘un yeni amiral gemisi Galaxy S7‘yi de 21 Şubat‘ta tanıtacak olması, LG’nin önce davranacağı ihtimallerini ağırlaştırıyor.

Ancak bu haberimizdeki esas önemli detay, LG’nin yeni amiral gemisi LG G5 modelini, ilk defa modüler tasarıma sahip olarak geliştirmiş olması.

Daha önce tasarım konusunda gövdesinin tamamen metal olacağı gibi bilgiler verilmişti. Ama şimdi edindiğimiz bilgiler, LG’nin tasarım açısından bundan çok daha ileriye gittiğini ve oldukça kullanışlı kendi modüler tasarım patentini kullandığı ortaya çıktı.

LG G5 Modüler Tasarımla Geliyor

lg-g5-moduler-tasarim

LG’nin patentine göre, telefonun alt kısmı modüler olarak çıkarılabiliyor ve batarya kolayca dışarı çıkarılabiliyor. Aynı zamanda bu USB portunun, hoparlörlerin ve belki de mikrofon girişinin de çıkarıldığı anlamına geliyor.

Elbette yukarıdaki görüntü G5’in gerçek görüntüsü değil. Bu sadece patent için hazırlanmış bir render çıktısı. Ancak kesin olan bir şey var ki, o da LG’nin kullanıcılara bu yıl oldukça ses getirecek bir ürün sunacak olması. Merakla bekliyoruz.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir