LG GX, Ocak Ayında Avrupa’ya Uğrayacak!

media 15896

Üst seviye konumlandırdığı akıllı telefonları Optimus G serisine (yeni ismiyle G serisi) dahil eden LG, geçtiğimiz hafta Güney Kore’de yılın ilk yarısında kullanıcıların beğenisine sunduğu Optimus G Pro modelinin devamı olarak gösterilen LG GX‘i resmen duyurmuştu. Donanım özellikleri itibariyle Optimus G Pro ile benzer detaylara sahip olan LG GX’in sadece tasarımsal farklılıklar sunduğunu görüyoruz. Hatta malzeme kalitesinde Optimus G Pro’dan daha geride olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında GX için farklı diyebileceğimiz bir diğer özellik ise cihazın LTE-A desteğini barındırıyor olmasıdır.

teknik destek

Geçtiğimiz hafta lanse edilen ve yine aynı hafta içerisinde satışa sunulan telefonun Güney Kore’ye özel bir telefon olması beklenirken, yapılan açıklama ile LG GX’in ocak ayında İngiltere’de satışa sunulacağı bildirildi. Fiyata ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı ancak telefon Güney Kore’de 800 ila 850 dolar bandında satışa sunuldu. LG GX’in İngiltere dışında kalan pazarlara da ulaşması bekleniyor.

LG’nin phablet segmentine attığı ilk adım olarak gösterilen Optimus G Pro’nun devam modeli olan telefonun aynı donanım özellikleri ve benzer tasarım hatlarıyla farklı bir telefon oluşturulmasına anlam verilemese de, LG muhtemelen burada Optimus markasından kurtulmak istemiş olabilir ya da isim benzerliği dikkate alındığında LG G2’nin popüleritesinden faydalanmak istemiş olabilir.

LG GX’in teknik özelliklerine göz attığımızda karşımıza neler çıktığına kısa değinelim. 5,5 inç büyüklüğünde Full HD IPS+ LCD ekran, 1.7 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 çipset, Adreno 320 grafik işlemci, 2 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, microSD kart yuvası, 13 MP ana kamera, 2,1 MP ön kamera, 4G LTE, Android 4.3 Jelly Bean, 3140 mAh batarya ve ekrana vurarak ekran kilidini açma özelliği Knock On”.

kaynak: unwiredview

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın