LG Home Chat ile Evinize Uzaktan Hükmedin!

blank

Bundan yıllar evvel çok zengin bir tanıdığımın arabasından evini arayarak kombisini çalıştırdığına şahit olmuş ve sanki her zaman gördüğüm gibi bir şeymiş gibi davranarak ne kadar şaşırdığımı belli etmemeye çalıştığımı hatırlıyorum. O tarihten bu güne oldukça fazla şey değişti ve gelişti. Özellikle teknoloji ve bağlanılabilirlik herkesin vazgeçemediği bir bağımlılık haline geldi. Bu ulaşılabilirlik ile birlikte insanlar eve gelmeden evlerine hükmetmek ister duruma geldiler.

teknik destek

Samsung’un CES 2013’te tanıtımını yaptığı ve Güney Kore’de satışa sunduğu WF-457 model çamaşır makinesi akıllı telefonlar ile Wi-Fi üzerinden haberleşerek kullanıcısının her an emrinde olabiliyordu. Samsung bu ürünlerin gelişmesi ve yaygınlaşmasını 2015 yılı ile birlikte olacağını belirtiyor. Samsung’tan sonra yine bir Kore teknoloji devi LG’de ev içinde çalışan ve birbirleriyle haberleşen cihazlar yapmaya başladı. Japon mesajlaşma hizmeti Line ve LG’nin geliştirdiği Home Chat ile mutfak eşyalarının kullanımına izin veren bu teknoloji şimdilik şu cihazların idaresi için kullanılıyor.

samsung-washing-machine

  1. Buzdolabı: Yeni nesil buzdolaplarının üzerlerinde 5 inç civarında ekranlar yer alacak. Bu ekranlardan hem sosyal medya kontrolü hemde dolap içindeki ürünlerin durumlarıyla ilgili bilgiler Home Chat özelliği ile cebimize gelecek. Yani buzdolabındaki yumurtalıkta yumurta bittiyse bu bilgi yumurtalıktaki sensörler tarafından algılanacak ve direkt cebimize bu bilgi gelecek. Tatile giderken yada eve uzun süre gelmeyeceksek bunu buzdolabına bildiriyoruz ve buzdolabı da kendini enerji koruma moduna alıyor.
  2. Home Boot Square Elektirkli Süpürge: Bu süpürge LG tarafından geliştirilen bir temizlik robotu. Yerde süreli olarak gezen ve altına çeşitli açılarla yerleştirilen fırçaların yardımıyla temizlik yapan bu robotu da uzaktan kontrol ederek temizliğe biz eve gelmeden başlamasını sağlıyor.
  3. Çamaşır Makinesi: Bu çamaşır makinesi de Samsung’un ile aynı şekilde çalışan bir yapıda. Siz eve gelmeden bir yazılım yardımıyla içindeki çamaşırın ağırlığını ve çeşidini bile görebildiğiniz bu uygulama vasıtasıyla eve geldiğinizde temiz ve kupkuru çamaşırlar sizleri bekliyor olacak. Ahh birde ütü sorunu olmasa 😉
  4. Akıllı Fırın: Fırın içine gündüzden konan bir yemeğin akşama siz gelmeden hazır olmasını, yada dışarında aldığınız bir hazır yemeği fırını ısıtma için beklemeden hemen fırına atmak istemez miydiniz? Tüm bunlar akıllı cihazlar ile artık mümkün görünüyor.

Akıllı cihazlar hayatımıza böylesine girmişken LG Home Chat ile daha evvel filmlerde görüp hayalini kurduğumuz bir teknolojiyi bizlere sunuyor. Akıllı cihazlarlar birlikte teknolojinin hayatımıza bu kadar çok girmesine sizce gerek var mı?

Kaynak: thenextweb

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!