LG, Knock Code Özelliğini Güncelleme Kapsamında LG G2 Sahiplerine Dağıtmaya Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Nisan başında ilk olarak Güney Kore’de LG G2 için güncelleme kapsamında dağıtılan Knock Code güvenlik çözümü özelliği Avrupa’da LG G2 kullanıcılarına erişmeye başladı. LG’nin ilk olarak MWC 2014 kapsamında duyurduğu LG G Pro 2’de yer verdiği Knock Code özelliği, telefon ekranına çift tıklayarak kilidi açan Knock On özelliğinden daha  gelişmiş bir güvenlik kilidi çözümüdür.

Son dönemlerin en dikkat çeken yazılımsal özelliklerinin başında gelen ve artık sıradanlaşan pin kodu, desen çizme vb. güvenlik önlemlerinin aksine güvenlik kilidine yeni bir deneyim getiren Knock Code özelliğinde 86.000 civarında ayrı tıklama kombinasyonu bulunmakta. Sekiz aşamalı tıklamaya kadar destek veren özelliği uygulamak için ekranın herhangi bir noktasında tıklama işlemi gerçekleştirmek yeterli.

Güney Koreli üretici Knock Code özelliğini Avrupalı G2 kullanıcılarına da sunmaya başladı. Almanya’da kullanıcılarla buluşan 100MB dosya boyutundaki güncelleme OTA ve LG PC Suite üzerinden dağıtıma sunuluyor. Knock Code özelliğini içerisinde barındıran güncellemede ayrıca kulaklık gürültü sorununa da çözüm getiriyor. Güncelleme Avrupa’da kademeli olarak dağıtılıyor.

Ülkemizde ise LG G2 kullanıcıları 20 Nisan itibariyle Android 4.4.2 KitKat güncellemesini PC Suite üzerinden almaya başladı. Knock Code özelliğinin ise ilerleyen haftalarda ülkemiz kullanıcılarına ulaşması bekleniyor.

Knock Code özelliğinin nasıl çalıştığına alt bölümde yer alan videodan göz atabilirsiniz.

MoI4eeYzDkc” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: smartdroid

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir