LG L25 Özellikleri Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG L25 Özellikleri Ortaya Çıktı Firefox işletim sistemi ile gelmesi beklenen LG L25‘in özellikleri ve ilk görüntüleri ortaya çıktı. Önümüzdeki sene tanıtılması beklenen telefon, Mozilla’nın büyük bir marka ile ortaklaşa ürettiği ilk telefon olacak. Giriş seviyesi pazarları için geliştirilen Firefox OS, Alcatel ortaklığı ile ilk telefonu üretmiş ve bu sene başlarında Hindistan’da piyasaya sürmüştü. Alcatel tarafından üretilen ilk Firefox telefonu 1 gHz Spreadtrum 6281 işlemci, 128 MB RAM, 256 MB dahili hafıza ve 3.5 inç 480×320 çözünürlüğünde ekrana sahipti. LG’nin geliştirdiği yeni telefonun ise bu donanımın üzerinde olduğu anlaşılıyor.

Andronova

LG L25 Özellikleri Ortaya Çıktı

Telefonun arayüzü incelendiğinde Android ve Tizen esintileri göze çarpıyor. Firefox Os’un HTML5 tabanlı olması sayesinde düşük donanımlarda bile akıcı çalışması hedeflenirken, uygulama desteği konusu ise henüz soru işareti olarak duruyor. Alt seviye pazarda yer edinmek için firmalarla anlaşan Firefox, fiyat avantajı ile rekabet etmeyi amaçlıyor. LG ile ortaklaşa üretilen telefonun, kaliteli donanımı ucuz fiyatla birleştirmesi tüketiciler için cazip olacaktır.

LG L25

Sızan bilgilere göre L25; 4 çekirdekli Cortex A7, Snapdragon 400 işlemci ile gelecek. 1.5 GB RAM kapasitesine sahip telefonda 4.7 inç 1280 x 720 çözünürlükte ekran bulunuyor. 16 GB dahili hafızaya sahip telefonda, 8 MP arka kamera ve 2.1 MP ön kamera bulunacak. 139 x 70 x 10.5 mm ölçülerinde ve 148 gr ağırlığına sahip telefon, Wi-Fi 802.11 b/g/n ve Bluetooth 3.0 bağlantılarını destekliyor. Telefonun satış fiyatı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor, ancak Mozilla’nın alt pazarı hedeflediği göz önüne alınırsa, yüksek bir fiyatla gelmeyecektir. Firefox işletim sistemli telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Firefox OS

Kaynak: Upleaks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.