LG, MWC’de webOS’lu Akıllı Saat ve Hatta Akıllı Telefonunu Tanıtacak! Sende mi LG?

Dünya’nın önce gelen TV üreticilerinden ve akıllı TV sektörüne yön veren firmalardan LG, akıllı televizyonlarında webOS işletim sistemiyle CES 2015’te yeni ürünlerini tanıttı. Şimdi de webOS’a giyilebilir cihaz desteğini dahil eden LG, Samsung’un Tizen OS’una benzer bir yolda ilerliyor.

Andronova

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre LG, bu yıl Barselona’da düzenlenecek MWC (Mobile World Congres)’te webOS yüklü giyilebilir cihazını tanıtacak. İddiaya göre webOS yüklü yeni bir LG akıllı saati geliyor ve hatta model numarası da geçtiğimiz aylarda FCC’de beliren VC-100 olacak.

Bu haberi daha da ilginç yapan ise LG’nin webOS’unun mobil telefonlara geri dönmesine yönelik çalışmalarının olması.

Android ile mobil sektöründe devleşen firmalar bir bir kendi işletim sistemini hazırlıyorlar. Samsung’un Tizen işletim sistemiyle telefon, akıllı saat ve TV üretmesi, HTC’nin kendi işletim sistemi planları(bence hayalleri) ve şimdi de LG’nin webOS’u.

Peki bu doğru bir adım mı? Üreticiler açısından dışarıya bağımlılık sebebiyle evet. Ancak, kullanıcılar açısından ise, büyük bir hızla büyüyen Android ve onun oluşturduğu teknoloji ağının bölünmesi demek, ki bu üreticilerin farklı cihazları satabilmek için teknolojiyi de azar azar veya bölerek sunması yani tüketicinin sömürülmesi anlamına geliyor.

Neden? Doğru soru bu. Cevabı da kapitalizm. Kendi görüşüm, üreticiler ne yaparlarsa yapsınlar, artık Android’in karşısına sağlam bir rakip çıkaramayacaklar. iOS ve Android haricinde piyasaya girebilecek tek marka var o da Windows ve onun da pazardan küçük bir pay almaktan başka çaresi ve gücü yok.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.