LG, Nexus 5 Söylentilerini Reddediyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın geçtiğimiz yıl ki referans Nexus telefonunu oluşturan LG’nin Nexus 5 üzerinde çalıştığına dair son dönemde ciddi iddialar gündeme gelmişti. Geçtiğimiz ay Güney Kore’ye düzenlediği gezide LG ve Samsung ile temaslarda bulunan Google CEO’su Larry Page’in Nexus 5 hakkında LG ile kapalı kapılar arasında fikir alışverişinde bulunduğu ve hatta anlaşmanın yapıldığı bildirilmişti. Oysa son yaşanan gelişme söz konusu gelişmeleri yalanlamakta.

Andronova

Hollandalı bir web sitesine konuşan LG Mobile Avrupa Başkan Yardımcısı Kim Wong, şirket olarak Nexus 4’te başarılı olmamıza rağmen, bir sonraki Nexus 5’i üretmeye yönelik herhangi bir çalışmalarının olmadığını belirtti. Wong sözlerinin devamında “ Stok Android ile çalışan telefonlar şu an için gündemimizde değil ve açıkçası bizim için pek bir anlam ifade etmiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Kim Wong’un yaptığı diğer açıklamalara kısa değinecek olursak; şirketin yılın ikinci yarısında Android ile çalışan bir tablet planının olduğunu görüyoruz. Daha önce Güney Koreli bazı raporlarda bu duruma değinilmişti. Tablete dair detaylardan ise söz edilmedi.

Buna ek olarak Wong, bükülebilir esnek ekran teknolojisinin yakın zamanda akıllı telefonlarda görülemeyeceğini, teknolojinin henüz yeterli olgunluğa erişmediğini bildirdi. Wong son olarak LG’nin Ubuntu ve Firefox gibi farklı platformlarla çalışan telefonlar oluşturabileceği belirtti.

Yeri gelmişken Nexus 4 ile ilgili bir gelişmeye değinecek olursak; Android 4.3 ile satışa sunulacağı beklentisi hakim olan beyaz renkli Nexus 4 satışa sunuldu. Telefonun Android 4.2 ile çalıştığı görülürken, 32GB’lık versiyonun ise gündemde olmadığı bilgisine ulaşıldı.

kaynak: AndroidOS

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın