LG Nexus 5 Ülkemizde Ön Siparişe Açıldı, İşte Telefonun Fiyatı!

LG-Google ortaklığı neticesinde oluşturulan Nexus 5, geçtiğimiz yıl ekim ayı sonunda tanıtılmış ve hemen akabinde Google Play‘de satışa sunulmuştu. 16GB’ı 349$, 32GB’ı ise 399$‘dan satışa sunulan Nexus’in ülkemiz macerası ise çok geçmeden başlayacak. Teknosa, LG G2’yi temel alan telefon için ön sipariş sürecini başlattı. Bu sayede telefonun ülkemiz fiyatı da netleşmiş oldu.

Andronova

1.399 lira fiyat ön görülen telefonun sipariş sonrası dağıtımı 20 Ocak‘ta başlayacak. Ön sipariş veren ilk 100 kişiye kılıf hediye edilirken, Teknosa ayrıca Nexus 5 satın alanlara 100 liralık hediye çeki sunuyor.

LG ve Google açıkçası agresif bir fiyat benimsemiş ancak telefonun karşısında aynı fiyata satılan ve üstelik pil ve kamera avantajı bulunan LG G2 gibi çok iddialı bir telefon var. Yine de Nexus ve saf Android hayranlarının tercihi Nexus 5 olacaktır.

Nexus 5’in teknik özelliklerini tekrar hatırlayacak olursak; 4.95-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Gorilla Glass 3 ile kaplı IPS ekran, 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 2GB RAM, OIS teknolojisine sahip 8MP çözünürlüklü arka kamera, 1.3MP ön kamera, 16/32GB depolama seçenekleri, Android 4.4.2 işletim sistemi ve 2.300mAh kapasiteli batarya.

LG Nexus 5’in Türkiye fiyatı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

LG NExus

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.