LG Nexus 5’e Daha Yakından Bir Bakış, Oldukça Şık Görünüyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google‘ın bir sonraki Nexus akıllı telefon için yine LG ile ortaklık sürecini devam ettireceği yılın ilk yarısında bu yana gündemde yer bulurken, Android 4.4 KitKat heykelinin açılış töreninde ortaya çıkan ve daha önceki Nexus telefonlara benzemeyen cihazın gizemi çözüldü.

teknik destek

Daha yakın çekimlerde alt bölümde yer alan LG logosunda Yeni Nexus (Nexus 5) olduğu anlaşılan telefonun kısa süre içerisinde FCC onayından geçmesiyle beraber donanım anlamında da bazı detaylar gün yüzüne çıktı. FCC belgelerinde yer alan bilgilerin her zaman doğru çıktığını belirtelim.

Heykel açılışı ve FCC onayında tasarıma dair bazı ipuçların elde edilmesi sonrası Reddit forumunda konsept bir tasarım oluşturuldu. Hazırlanan görsel açıkçası Nexus 5’in basın görseli şeklinde görünüyor. Bunun yanında haberimize kaynak oluşturan AndroidandMe sitesi tarafından oluşturan tasarımın da yine oldukça şık göründüğünü belirtmekte yarar var.

FCC ve Google’a yakın kaynakların elde ettiği bilgilerden yola çıkarak telefonda yer alması beklenen teknik özellikler şu şekilde sıralanıyor; Android 4.4 KitKat, 4.96-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS ekran, 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 (8974), 2.300mAh kapasiteli batarya, LTE, Bluetooth 4.0, NFC ve çift bant WiFi 802.11 b / g / n / ac.

Telefonun 131.9mm uzunluk ve 68.2mm kalınlığa sahip olacağı bildiriliyor. Büyüyen ekrana rağmen cihazın bir önceki nesil Nexus modelinden (Nexus 4) daha küçük boyutlar sergilediği görülüyor. Tam bir karşılaştırma yapacak olursak; Nexus 5, HTC One ile aynı genişliğe sahip olacak. Uzunluk tarafında ise yaklaşık 6mm daha kısa olacak.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir