LG Nexus 5’in Pil Ömrü Testi Yayınlandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sahip olduğu donanımla üst seviye akıllı telefonlar kategorisine dahil edilen Nexus 5, resmiyet kazanması sonrası en fazla eleştiri pil tarafında aldı. LG G2 donanımını büyük ölçüde miras alan telefonda 2.300mAh kapasiteli bir pile yer verilmiş olması birçok kullanıcıda hayal kırıklığına sebep olmuştu.

teknik destek

Telefonun satış işleminin başlaması sonrası ilk yapılan pil testlerinde durumun o kadar da vahim olmadığı anlaşılmıştı. 2.300mAh kapasiteye sahip pilin Full HD çözünürlüklü IPS ekran ve 2.26GHz’de çalışan Snapdragon 800 işlemcinin performansı için pek de yeterli görülmüyordu. İlk olarak Androidcentral tarafından Nexus 5’in pil performansına ait bir rapor yayınlanmış ve pil üst seviye bir performans sunmasa da, orta-yoğun kullanım neticesinde iyi bir performans ortaya koyduğu belirtilmişti.

Telefonun pasif durumda sergilemiş olduğu pil verimliliği (işlemci ve ekran performansı) ve Envelope Tracking teknolojinin pil performansına büyük katkı sunduğu ifade ediliyor. Qualcomm, Snapdragon 800 işlemcisinde Envelope Tracking  teknolojisine yer veriyor ve bu teknoloji hücresel ağ bağlantısı esnasında %20’lik bir pil tasarrufu sağlıyor.

GSMArena tarafından yayınlanan batarya performans testine göz attığımızda ise Nexus 5’in ortalama ya da biraz altında bir performansa imza attığını görüyoruz. Konuşma süresinde Xperia Z1 oldukça iyi bir performans sergilerken, LG Nexus 5, 16 saat 40 dakika ile  3.100mAh kapasiteli Galaxy Note II‘ye yakın bir konuşma süresi sunuyor.

Konuşma Süresi

Tarayıcı performansına göz attığımızda Nexus 5’in hayal kırıklığı yarattığını görüyoruz. Stok Android deneyimi sunan telefon 4 saat 46 dakika ile başarısız olarak değerlendirilecek bir performans ortaya koyuyor. Bu testte HTC One yaklaşık 10 saat, Galaxy S4 ise 9 saatlik bir performans sergilemeyi başarmıştı.

Tarayıcı Performansı

Nexus 5’in video oynatma performansı da hiç etkileyici değil. Konuşma süresinde oldukça iyi bir performans sunan Xperia Z1 ile yaklaşık aynı video oynatma süresi sunan Nexus 5 sık video izleyen kullanıcılar için pek de uygun bir cihaz görüntüsü vermiyor.

Video Oynatma

video

Sonuç olarak Nexus 5 ortalama bir performansı vaat ediyor. 2.300mAh kapasiteli pil günlük ortalama bir kullanım deneyim için yeterli görünüyor.

kaynak: blog.gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!