LG’nin Nexus 5 Üzerinde Çalıştığı Rapor Edilirken, Nexus 4 Satışları 3 Milyona Ulaştı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl ekim ayında duyurduğu referans telefonu için LG ile ortaklığa giden Google’ın yılın ikinci yarısında tanıtılacağı iddia edilen Nexus 5 için yine LG ile ortaklığa gidebileceği, hatta anlaşmaların yapıldığı bile gündemde yer bulmuştu. Oysa birkaç gün önce Hollanda’da bir web sitesine konuşan LG Mobile Avrupa Başkan Yardımcısı Kim Wong, “Şirket olarak Nexus 4’te başarılı olmamıza rağmen, bir sonraki Nexus 5′i üretmeye yönelik herhangi bir çalışmalarının olmadığı” şeklinde beyanatlarda bulunmuştu.

Andronova

Wong, Nexus 5’te yer almayacaklarının yanı sıra HTC One ve Galaxy S4’te olduğu gibi stok Android deneyimi sunan telefonların da gündemlerinden olmadığını bildirmişti.

Söz konusu iddialara rağmen Güney Kore’nin popüler sitelerinden Daum.net, LG Mobil İletişim bölümünün bir Nexus 5 prototipi hazırladığını, cihazı yaklaşık bir aydır test ettiğini ve Güney Kore gezisi sırasında Google CEO’su Larry Page’e gösterdiğini iddia etti.

Nexus 4’te başarılı bir iş çıkaran ve son raporlara göre 3 milyon satış rakamına ulaşılmasına rağmen, LG’nin sonraki projede yer almayacağını resmi ağızlarda açıklaması açıkçası şaşkınlık yaratmadı değil.

Google’ın önümüzdeki aylarda Android 5.0 Key Lime Pie ile çalışan bir Nexus telefonu sunması bekleniyor. Üreticinin kim olacağına dair sır perdesi hala aralanmış olmasa da, en yakın üretici yine LG olarak görülüyor.

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın