LG Optimus 2X, Optimus 3D ve Optimus Black için Android Gingerbread Güncelleme Tarihleri Açıklandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Uzun süredir beklenen LG‘nın Optimus serisi Android işletim sistemli akıllı telefonları için Gingerbread güncellemesi nihayet geliyor! LG’nin bizzat kendi Facebook sayfasından gerçekleştirdiği duyuruda, güncellemelerin dağıtılmaya başlayacağı tarihler belirtildi. Avrupa ülkelerini kapsayan güncelleme ile Android 2.2 Froyo versiyonunda kalan; LGOptimus 2x P990, Optimus 3D P920, Optimus Black P970 akıllı telefonları Android 2.3 Gingerbread versiyonuna yükselecek.

Andronova

Resmi duyuruda yer alan güncelleme tarihleri şöyle;

  • LG Optimus 2x: 1 Kasım
  • LG Optimus 3D: 21 Kasım ile başlayan hafta
  • LG Optimus Black: 28 Kasım ile başlayan hafta itibariyle güncellemeler Avrupa modelleri için dağıtılmaya başlayacak.

Bölgelere göre güncellemelerin dağıtılma süresi farklılık gösterebilir. Çünkü bölgesel değişiklikler ve operatör düzenlemeleri bu tarihleri etkilemektedir. En doğru bilgiye satın almış olduğunuz operatörden ya da satıcından ulaşabilirsiniz.

Güncelleme ertelemeleri sebebiyle gelen geri bildirim ve desteklerden ötürü minnettar olduğunu belirten LG, ilerleyen dönemlerde daha iyi hizmetler sunacağının sözünü verdi. Bu noktada, birkaç gündür internette dolaşan LG’nin cihazlarına Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesinin gelmeyeceği yönündeki haberlerin doğru olmadığını söylemeliyiz.

Google, Mayıs 2011′de düzenlediği I/O 2011 etkinliğinde Android Güncelleme Birliği oluşturarak tüketicilere son Android güncellemesinin ulaşması için büyük çaba sarf etmişti. Yapılan anlaşma ve kurulan birliklerin ciddiye alınması gerektiğini düşünüyoruz. Umarız LG’nin Optimus 2X, 3D ve Black akıllı telefonları için Ice Cream Sandwich güncellemesi gelir.

Güncellemenin geleceği LG cihazlarını Androidtelefonlari.com’dan temin etmiş olan tüketiciler için Android 2.3 Gingerbread güncellemesinin belirtilen tarihlerde dağıtılmaya başlayacağını belirtelim. Cihazlarını diğer satıcılardan edinmiş olan okuyucularımız ise, güncellemenin dağıtılmasıyla birlikte internette yayınlanacağını düşündüğümüz güncelleme dosyalarını Android Türkiye Forumumuzdaki konularından yükleyebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın