LG Optimus 3D 2 Daha İnce Bir Tasarımla 2012′de Gelebilir!

Son zamanların popüler teknolojilerinden biri olan 3D‘yi mobil sektöre entegre etmek için çaba sarfeden LG, ilk gözlüksüz 3D teknolojili Optimus 3D akıllı telefonunun ardından yeni bir cihaz daha çıkarmayı planlıyor! Şimdilik Optimus 3D 2 olarak isimlendi

LG Optimus 3D 2 Daha İnce Bir Tasarımla 2012′de Gelebilir!
müşteri hizmetleri
Son zamanların popüler teknolojilerinden biri olan 3D‘yi mobil sektöre entegre etmek için çaba sarfeden LG, ilk gözlüksüz 3D teknolojili Optimus 3D akıllı telefonunun ardından yeni bir cihaz daha çıkarmayı planlıyor! Şimdilik Optimus 3D 2 olarak isimlendirilen yeni cihaz, Optimus 3D’nin geliştiricilerinden biri olan Dr. Henry Noh‘un Pocket-lint.com‘da yayınlanan röportajıyla ilk defa konuşulmuş oldu. Henüz resmi bir duyuru yapılmış değil, fakat LG’nin 3D’li yeni bir cihaz çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor. Kısa süre önce Türkiye’deki ilk resmi satışını başlattığımız LG Optimus 3D, çift kamerası sebebiyle Samsung Galaxy S II gibi cihazlarla rekabet edebilecek kadar ince bir tasarıma sahip değil. Pocket-lint.com’a konuşan teknoloji evangelisti ve LG’nin ilk 3D akıllı telefonunun geliştiricilerinden biri olan Dr. Henry Noh bu durumu şöyle açıklıyor;
LG Optimus 3D’nin sokaktaki en ince ve güzel görünüşlü telefon olmadığını herkes biliyor. Biz yeni cihazı biraz daha ince tasarlamak istiyoruz. Şu günlerde tüm telefonlar aynı görünüyorlar. Büyük ekranları oluyor – 4.3 inç boyutunda ekranlar normal görülüyor ve önümüzde yıl ekranlar daha geniş olacak. Telefonlar belirli sayıda dokunmatik butonlara sahip olacak, aynı kalınlıkta olacak, aynı kameraya sahip olacak. Hatta aynı işletim sistemini taşıyacak. Bu çok sıkıcı!
Bu nedenle Henry Noh (Yukarıda), bir 3D telefonun estetikliğiyle kalabalığın içerisinden sıyrılabileceğine inanıyor. Bu düşünceye sahip bir geliştiriciyle LG’nin yeni 3D cihazını nasıl tasarlayacağını çok merak ediyoruz. Henry ayrıca bizlere LG’nin yeni cihazının oldukça ince olacağını ve 2012′de satışa sunulabileceğini işaret ediyor:
Önümüzdeki yıl tüm telefonlar olabildiğince incelecekler, diyelim ki, 6mm. 3D teknolojisini de dahil ettiğimizde, çift kamera gibi donanımlardan dolayı kalınlık 7mm olacaktır. İnsanların %90′ının aradaki farkı anlayamayacağına bahse girerim.

Noh’un bu sözleri yeni cihazın 7mm olacağını göstermiyor, ya da rakiplerinin 6mm olacağını. Ama hala 3D teknolojisinin akıllı telefonların görünüşünü etkilemesi gerekmediğine güveniyor:
Sonuçta biz 3D’nin cihazları kalınlaştıran bir teknoloji anlamına gelmemesini istiyoruz. Bu, kullanıcıya ücretsiz gelecek olan ayırıcı bir faktör olacak.
Henry Noh’un sözlerinden yola çıkarak LG’nin yeni bir 3D teknolojili cihaz üreteceğini söyleyebiliriz. Ayrıca bu cihaz duyurulduğu zaman piyasadaki birçok cihazdan gerek tasarımsal gerekse teknik özellikler bakımından çok daha farklı olacaktır. Şimdiden LG’nin yeni cihazını heyecanla bekliyoruz! Nokia, Apple ve Samsung gibi rakiplerine oldukça uzak olsa da akıllı telefon satışlarını bir yıl içerisin %350 arttıran LG’yi gelecekte öncülük ettiği 3D gibi teknolojilerle iyi günlerin beklediği kesin. Adeta mobil sektörün teknoloji lideri olan LG, gerek küresel krizin ardından gerekse rakipleri kadar iyi bir pazarlama stratejisi izleyemediğinden dolayı zarar etmekteydi. Android’in kuruculuğunu üstlenmesi şirketin her yönden iyileştirme göstermesini sağladı. Umarız LG, ülkemize gösterdiği ilgiyi arttırır ve bizler de son teknoloji cihazlara rahatlıkla ulaşabiliriz. Kaynak: Pocket-lint.com
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR