LG Optimus 4X HD Önümüzdeki Ay Avrupa’da Satışa Sunulacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG, ilk olarak MWC 2012’de tanıtımını gerçekleştirdiği yeni amiral gemisi Optimus 4X HD‘nin önümüzdeki ay Avrupa’da satışa sunulacağını bugün açıkladı! Dört çekirdekli akıllı telefona, ünlü moda markası Prada ile birlikte geliştirilen bir tasarım eşlik edecek.

Andronova

Optimus 4X HD’nin Avrupa’daki satışı Almanya, İsveç, İtalya, Büyük Britanya ve Polonya’da başlayacak, diğer ülkelere ilerleyen dönemlerde sarfiyat gerçekleşecek.

Avrupa’nın ardından LG’nin dört çekirdekli ilk telefonu Asya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Latin Amerika bölgelerindeki tüketicilere merhaba diyecek. Aynı dönemde çıkış yapacak Samsung Galaxy S3 ile rekabetin kızışacağını tahmin ediyoruz.

4.7 inç 1280 x 720 piksel True HD IPS ekran, 1.5GHz hızında dört çekirdekli NVIDIA Tegra 3, 8MP arkadan aydınlatmalı kamera, 1.3MP ön kamera, 1GB RAM, 16GB dahili hafıza, microSD desteği, DLNA, Wi-Fi Direct, MHL portu, Android 4.0 Ice Cream Sandwich ve yeni LG kullanıcı arayüzünün eşlik ettiği cihaz 132.4 x 68.1 x 8.9 mm boyutlarında ve 133 gram ağırlığında.

Cihaza güç veren 2150 mAh’lik pil, yeni bir pil teknolojisi sayesinde 1500mAh boyutunda geliştirilebilmiş. Daha fazla Lityum emebilen Silikon dioksit (SiO) karbon nano tüpleri, hem pilin kapasitesini ve performansını arttırıyor hem de daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Clove tarafından 380 £ fiyatı etiketiyle ön siparişe açıklan LG Optimus 4X HD’nin ülkemize gelmesi halinde HTC One X ile aynı seviyede yer alacağını düşünüyoruz. Türkiye için çıkışı Temmuz – Ağustos aylarında yapılabilir.

LG Optimus 4X HD P880’in HTC One X ile olan karşılaştırma videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Detaylı görüntüleri de aşağıdadır. Cihaz hakkındaki yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin!

Kaynak: LG

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın