LG Optimus G için Android 4.4.2 KitKat Avrupa’da Dağıtıma Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

LG’nin mayıs ayı içerisinde ilk olarak Güney Kore’de Optimus G için başlattığı Android 4.4.2 KitKat güncellemesi nihayet Avrupa’da kullanıcılara ulaşmaya başladı. Fransız operatör SFR resmi site üzerinden KitKat güncellemesini test ettiklerini ve önümüzdeki birkaç gün içerisinde resmen dağıtıma sunacakları yönünde bir açıklama yaparken; Vodafone İtalya ise Optimus G kullanıcıları için KitKat dağıtımını resmen başlattı.

Yazılım sürümü V20A olan güncellemenin dosya boyutu 548MB ve dağıtım OTA (şebeke) üzerinden gerçekleştiriliyor. Güncellemenin büyüklüğü dikkate alındığında kullanıcıların yeni yazılımı kurmak için Wi-Fi bağlantısını kullanmaları öneriliyor.

Optimus G güncelleme sonrası genel hatlarıyla LG G2’de yer alan arayüzün özelliklerini gösteriyor. Geliştirici seçenekler içerisine dahil eden ART sanal çalışma motoru, Knock Code güvenlik çözümü, çift tıklayarak ekranı açma/kapama özelliği Knock On, beyaz durum çubuğu simgeleri, kablosuz yazıcı desteği, gelişmiş pil ömrü, LG’nin çekirdek uygulamalarında (web tarayıcısı, kamera, galeri, rehber vb) iyileştirmeler, arayüzde gelişmeler ve genel bir performans artışı güncelleme kapsamında yer alan yenilikler oldu.

Güncellemenin kısa süre ülkemiz kullanıcılar için de yayınlanması bekleniyor. Alt bölümden güncelleme sonrası bazı ekran görüntülerine göz atabilirsiniz.

kaynak: tuttoandroid

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir