LG Optimus G için Android 4.4.2 KitKat Güncellemesi Dağıtıma Sunuldu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Eğer bir Optimus G kullanıcısıysanız güncelleme noktasında LG’ye oldukça sinirli olmalısınız, zira 2012 yılı ağustos döneminde tanıtılan ve Nexus 4’e ilham kaynağı olan Optimus G için LG cephesinden şu ana dek herhangi bir güncelleme yayınlanmadı. Aralık döneminde LG Estonya’nın Android 4.4 güncellemesini başlattığına ilişkin bazı bilgiler geldi, fakat dağıtım daha geniş pazarlara bir türlü ulaşmadı.

Neyse ki LG 2012 yılı amiral gemisi Optimus G için Android 4.4.2 KitKat güncellemesini anavatanı Güney Kore’de dağıtıma sundu. Güncellemenin başlamış olması telefonun uluslararası versiyonu için de iyi bir haber. Yaz döneminde güncellemenin tüm Optimus G kullanıcılar için dağıtımda olması bekleniyor.

Güncelleme içeriğinde neler yer aldığı henüz bilinmiyor. Daha önceki LG modelleri için yayınlanan güncelleme yenilikler konusunda referans oluşturabilir. Bun yenilikler; Knock Code, Knock On, kablosuz yazıcı desteği, beyaz durum çubuğu simgeleri, daha iyi pil ömrü, gelişmiş RAM kullanımı, ayrıca LG’nin çekirdek uygulamalarında (web tarayıcısı, kamera, galeri, rehber vb.) iyileştirmeler, arayüzde gelişmeler ve genel bir performans artışı.

Yaz aylarında ülkemiz Optimus G kullanıcılar için dağıtılması beklenen Android 4.4’ün telefon için dağıtıma sunulacak son güncelleme olması bekleniyor.

kaynak: androidbeat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir