LG Optimus G için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Yaz Döneminde Dağıtıma Sunulacak

Geçtiğimiz günlerde LG G2 için Android 4.4 güncellemesini uluslararası arenada başlatan LG güncelleme konusunda kötü olan sicilini tam tersine çevirecek bir adımı önümüzdeki yaz döneminde gerçekleştirecek. Android 4.4 KitKat güncelleme dağıtım planına kısa süre önce Optimus G Pro modelini de dahil eden Güney Koreli üretici, 2012 yılı amiral gemisi Optimus G’yi de KitKat güncellemesine kavuşturacak.

Fransız taşıyıcı SFR’nin resmi sitesinde yer alan habere göre Optimus G için Android 4.4 güncellemesi ya z aylarında dağıtımı sunulacak. LG tarafından onaylanan güncelleme Fransız taşıyıcının satışa sunduğu Optimus G ile sınırlı kalmayacak, aynı zamanda cihazın uluslararası sürümünü de kapsayacaktır.

2012 yılının en dikkat çeken telefonlarından biri olmayı başaran ve geldiğimiz şu günlerde hala orta seviye bir cihaz olarak değerlendirilen Optimus G, LG’nin akıllı telefon dünyasında yakalamış olduğu başarıya öncülük etmiş bir model. Güney Koreli üreticinin Optimus G için Android 4.4 güncellemesini yayınlaması beklenen bir gelişmeydi, ancak bu noktada şu ana kadar resmi bir açıklamaya rastlanmamıştı. Şu ana kadar Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi alan telefon, diğer rakiplerinin aksine Android 4.2 ve Android 4.3 güncellemelerinin dışında tutuldu.

Yaz döneminde dağıtıma sunulacak güncellemenin LG G2’de yer alan arayüz ve yazılımsal diğer özelliklerin tümünün Optimus G’ye getirmesi bekleniyor.

kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir