LG; Optimus G, L9 II ve G Pro Lite için KitKat Güncelleme Yol Haritasını Açıkladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Sayılı saatler sonra 2014 yılı amiral gemisi akıllı telefon modeli LG G3 resmiyet kavuşturmaya hazırlanan LG diğer taraftan ise mevcut akıllı telefonlar için en güncel Android versiyonun dağıtımını sürdürüyor. Şu an LG G2 için dünyanın birçok noktasında Android 4.4.2 güncellemesini telefon sahipleriyle buluşturan Güney Koreli elektronik devi, yakın süreçte LG G Pro Lite, LG L9 II ve 2012 yılı amiral gemisi Optimus  G için Android 4.4 güncellemesini başlatacak.

LG İtalya’nın Facebook üzerinden yaptığı açıklamaya göre LG G2’nin uluslararası versiyonu için dağıtımda olan Android 4.4 güncellemesi  önümüzdeki birkaç hafta içerisinde operatörler tarafından dağıtıma sunulacak. Mayıs ortasında Android 4.4’e Güney Kore’de kavuşan Optimus G ise uluslararası arenada üçüncü çeyrekten itibaren Android’in halihazırdaki en güncel sürümüne kavuşacak.

LG’nin 2013 Ekim ayında açıkladığı 5.5-inç büyüklüğünde ekrana sahip akıllı telefonu G Pro Lite da Android 4.4’e yükseltilecek modeller arasında yer alıyor. LG’nin dev ekranlı telefonu için güncelleme ikinci çeyreğin sonunda başlayacak. LG G Pro Lite yüksek olasılıkla haziran ayında itibaren güncelleme almaya başlayacak. İkinci nesil L serisinin en iddialı modeli olan L9 II için de Android 4.4 önümüzdeki birkaç hafta içerisinde başlayacak.

Not: Optimus G Pro için Android 4.4 güncellemesi Güney Kore’de başladı. LG İtalya’nın vermiş olduğu bilgiler arasında telefonun ismi geçmiyor ancak LG’nin 2013 yılı amiral gemisi modellerinden biri olan Optimus G Pro için haziran sonunda birçok ülkede KitKat güncellemesini başlatması bekleniyor.

kaynak: tuttoandroid (Google çeviri)

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir