LG Optimus G Pro 500 bin Satış Rakamına Ulaştı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

MWC 2013 etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunulan Optimus G Pro, hali hazırda sadece Güney Kore’de satışa sunulmuş durumda. Şubat ayı içerisinde raflardaki yerini alan telefon, ilk gün 10 bin satış rakamı elde ederken, 40 günlük süre zarfında ise 500 bin satış rakamını geride bıraktığı bildiriliyor. LG tarafından açıklanan bilgiler neticesinde telefon satışlarının şu an için istenilen seviyede olduğu ve Optimus G Pro’nun nisan ayı içerisinde Amerika ile Japonya’da satışa sunulacağı açıklandı.

Büyük ekranlı telefonlar segmentinde Galaxy Note II’ye ciddi anlamda bir rakip olan Optimus G Pro, 1.7GHz frekans hızında işlem gören Krait 300 mimarisine sahip Qualcomm 600 işlemcisinden ve hız aşırtılmış Adreno 320 grafik biriminden güç alıyor. 2GB sistem belleğinin yer aldığı telefonda 32GB depolama alanı ve microSD kart desteği sunuluyor.

5.5-inçlik Full HD çözünürlüklü Super IPS ekran inç başına 440ppi değer sunuyor. Android 4.1.2 Jelly Bean ve LG’nin en yeni kullanıcı arabirimi LG U+’ı beraberinde getiren telefonun pili 3140mAh gücünde.  Telefonda dikkat çeken bir diğer detay ise 13MP çözünürlüklü ve 2.1MP ön kamera. VR Panorama modu ile 360 derece çekimler sunan arka kamaraya, aynı zamanda ön kamera ile eş zamanlı çift kayıt desteği sunuyor. 9.4mm kalınlıktaki telefonun LTE desteği sunduğunu da hatırlatalım.

kaynak: engadget

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir